Tantermek

5 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Go down

Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 20, 2018 10:29 pm

- Nem kell, ne fáradj, így legalább mindent megtalálok - másztam be ismét félkönyékig a kábelek közé, és miközben a pálcámmal megpöcköltem a memória kis adathordozóját, hogy elérhető közelségbe kivetüljenek az emlékek, puszta megszokásból rácsaptam a kezemre egy csavarkulccsal, mert megint elkezdett túlságosan remegni. - Érkezett már pályaterv a harmadik próbára? - dobtam ki a Griffendéles elsőévesek első Mágiatörténet órájáról szóló adatokat.
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 288

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 20, 2018 10:23 pm

- Nem szeretnék beleszólni, de igen. Szívesen rendet rakok itt - helyezkedtem el a párnán és körbenéztem. - De amúgy jól néz ki. Olyan kis barátságos.
Visszanyeltem a megjegyzést arról, hogy a zaccot kell üríteni a legjobb kávéfőzőknél is. Ha Mokka nem hallja, akkor nem érdemes pazarolni a csípős vicceimet. Megvárom, amíg felkel.
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 20, 2018 10:18 pm

- Merci - biccentettem a felajánlására, bár valójában eszem ágában sem volt azokon a vizsgákon részt venni, főleg, mivel semmit nem tanultam rájuk.
Azzal pedig, hogy Mokkát üzemen kívül helyeztem, az utolsó esélyem is elszállt, tekintettel arra, hogy az olvasás és én finoman szólva is hadilábon álltunk. Na, nem mintha annyira érdekelne pár érdemjegy.
- Éppen memóriát szabadítok fel - tájékoztattam Léo-t, miközben bemásztam a szekrénybe, és egy gyors varázsigével megduplázva a párnámat, helyet csináltam a fiúnak a napokban keletkezett rumli közepén.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 20, 2018 10:12 pm

- Persze - összehúztam a szemöldökömet. Előre féltem attól, hogy mit fogok odabent látni. - Suvickus! - suttogtam el a terem padlójára mutatva. Majd miután megnéztem Liz odúját, ki fogom takarítani egy kicsit a helyet. - Elhoztam a dolgozatok időpontjait a héten. De majd mindig figyelmeztetlek aznap és fél órával előtte pedig személyesen rángatlak majd el.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 20, 2018 10:07 pm

- Mokkát fejlesztgetem, úgyhogy most ott bent lakom - mutattam a kis szekrényre, ahonnan gyenge fény szűrődött ki. - Van kedved megnézni? - biccentettem a kis odú felé, miközben nagy küzdelmek árán visszarángattam a kezemre a merevítő kesztyűt.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 20, 2018 10:03 pm

- Minden rendben - a kezemmel a zsebemben lévő cetlivel játszottam. Reggel az éjjeliszekrényemen találtam a tea receptjével és Shiko aláírásával. - Veled mizujs?
A terem úgy nézett ki, mintha napok óta nem raktak volna rendet, ami valid is volt, mivel nem jártam erre. Madam Pomfrey elől csak Nomuhoz és Shihez tudtam kiszökni.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 20, 2018 9:57 pm

Mokka memóriája annyi felesleges adatot tárolt, hogy a hét első másfél napja azzal ment el, hogy igyekeztem a lehető legtöbb teljességgel lényegtelen információt szortírozni, és kidobálni. Viszont ez főleg azért nem ment túl könnyedén, mivel már a procedúra elejétől fogva úgy remegett a kezem, hogy fel kellett vennem a még negyedikben kifejlesztett kézmerevítőmet, hiszen annyira egymásba fonódtak a különböző adatok és emlékképek, hogy egyetlen rossz mozdulat elég volt ahhoz, hogy az egész rendszer összeomoljon.
Már az egy évvel ezelőtti emlékeknél tartottam a folyamatban, amikor elfogyott a kávém, úgyhogy elő kellett bújnom a szekrényből, hogy berendeljek egy segítőkész házimanót. Elgémberedett és kissé fagyott tagokkal kibukdácsolva az aprócska helyiségből azonban megpillantottam az ajtóban álló Léo-t, úgyhogy lerántottam a nyakamra a fülhallgatót, amelyből háttérzajként üvöltött a zene, és vigyorogva intettem Neki.
- Bonjour! Oh mais je rêve, tu es en plaine forme! - mértem gyorsan végig, és megkönnyebbülten vettem tudomásul, hogy sokkal jobban fest, mint pár nappal ezelőtt.
Ezek szerint jó tanácsot kaphatott. Nem kicsit könnyebb léptekkel és szívvel mentem oda Camouflage-hoz, és a fogaimmal lehúzva a kesztyűt a kezemről, pár másodperces próbálkozás után sikerült rányomnom a gombra, amivel a konyháról rendeltem egy következő adag kávét.
- Comment ça va? - ittam bele az asztalon felejtett két literes kólámba, amivel talán a következő adagig kihúzom.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 20, 2018 9:34 pm

- Jó reggelt - léptem be mosolyogva Lizhez reggel.
Nem tudom, hogy a tea vagy Shi hatása volt, de kitűnően aludtam, s amikor reggel a tükörbe néztem, a hajam se volt olyan fakó, ahogy a bőröm is visszatért eredeti sápadtságához. A szemem alatti karikák is mintha haloványabb lettek volna.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Jan. 19, 2018 8:13 pm

- ... küldtem prototípusokat, ha felpróbáltad őket, küldj visszajelzést, d'accord?
- Mademoiselle Sauveterre, a központi fűtést is kikapcsoljam?
- Oui - csúsztam oda Oiseau-hoz, és miközben megnyertem egy gyors menetet Grigorij ellen, folyamatosan beszéltem Mokkához. - Csak a védelmi programok futnak majd, meg a kamerák maradnak működésben, de semmi több - dobtam vissza a kontrollert az asztalra, és átcsúsztam Camouflage-hoz, hogy biztos helyre mentsek pár tervrajzot.
A lankadatlan intézkedés közben azonban egy számomra meghatározhatatlan idő múlva eljutott az agyamig, hogy gyanúsan nagy a csönd, és a kérdésemre sem kaptam választ.
- Bastien, itt vagy még? - csúsztam oda a másodperc töredéke alatt Papillon-hoz, és felhúzott szemöldökkel néztem az öcsémre, aki nagy, komoly szemekkel viszonozta a pillantásomat.
Túlságosan nagy és túlságosan komoly szemekkel. Nem tetszett, ahogy rám nézett, és rossz érzés költözött a gyomromba.
- Mi az? - vetettem oda mogorván, mielőtt továbbcsúsztam volna Bastien-hez (az asztalhoz), hogy ne lássam azokat a rosszalló szemeket.
- Mokka, hány napja nem evett Liz? - hangzott fel a kérdés a hangszórókból, én pedig összerezzentem, majd felhorkantam.
- Én is tudok válaszolni, miért zargatod Mokkát? Egyébként két perce ettem egy muffint, ha ennyire tudni akarod, és mindjárt...
- Három napja - hangzott a válasz, mire felkaptam a fejem.
- Quoi? Dehogyis! Az két perce volt! - tiltakoztam, de Bastien nem figyelt rám.
- Mokka, hány napja nem aludt Liz? - a hangja tiszta volt és ellentmondást nem tűrő, a szívem pedig vagy hatszor gyorsabban kezdett verni.
- Ezt igazán nem szükséges... - kezdtem volna válaszolni, de a számítógépem közbevágott.
- Pontosan nem tudnám megmondani, Monsieur Sauveterre - hangzott a válasz, én pedig egy ideges mozdulattal Bastien felé pördültem.
- Mit akarsz ezzel? - szorítottam ökölbe kontrollálatlanul remegő kezem, de úgy helyezkedtem, hogy kamerán keresztül ne látsszon.
- Liz, azóta nem láttalak ilyennek, amióta... Nos, a baleset óta. Akkor pedig mindannyian tudjuk, hogy mi történt - fürkészett aggódó szemekkel az öcsém, én pedig elkaptam a tekintetem. - Akarsz besz...
- Nem - vágtam el a szavait, és azzal a lendülettel felálltam, majd miközben az egyik levegőben lebegő modult zártam be a másik után, odaléptem Papillon-hoz. - Mokka egy hétre szabadságra megy, majd utána beszélünk, addig vigyázz anyára és apára, és próbáld fel a prototípusokat, ha ráérsz - hadartam, majd, miután bezártam az utolsó modult, a kamera felé fordultam.
- Liz... - kezdte volna Bastien, de már megfogtam az egeret.
- Au revoir! - nyomtam ki a videóhívást, és, miután egy rövid másodperc alatt összeszedtem magam, a hirtelen túlzottan üresnek tűnő szoba felé fordultam. - Mokka, akkor készen állsz? - vettem fel Léo kabátját, és zsebre dugtam a kezem.
- Készen állok, Mademoiselle. A heti beosztását Papillon-on találja - hozta a tudomásomra előzékeny a számítógép, és valóban ott pihent az asztalon egy nyomtatott lap. - Ne feledje, hogy csütörtökön kettő órakor Mágiatörténelem vizsgát kell tennie.
- Mokka, mindketten tudjuk, hogy én ezt már abban a pillanatban elfelejtettem, amikor kimondtad - dörzsöltem meg a halántékomat összeszorított szemekkel.
- Bízom benne, hogy oda fog érni a vizsgára - tett tanúbizonyságot naivitásáról Mokka, mire csak kínosan nevetve legyintettem.
- De most ez nem is lényeg - ráztam meg a fejem. - Az a fontos, hogy mire újra felébredsz, képes leszel egy egész virtuális világ felépítésére és fenntartására. Nem sok, de ennyit talán tudok tenni azért, hogy eggyel kevesebb dolog miatt kelljen idegeskednie - vettem a kezembe a szerszámos ládámat, és nem kellett mondanom, hogy Léo-ról beszélek. - Amikor pedig megcsinálja a tökéletes Tusát, senkit nem fog zavarni, hogy vérfarkas - motyogtam, csak úgy magamnak, aztán megráztam a fejem. - Úgyhogy pihenj, Mokka, a harmadik próbára tökéletes formában kell lenned. Bonne nuit, mon ami! - intettem a levegőbe.
- Bonne nuit, Mademoiselle Sauveterre! - köszönt el Mokka, a következő pillanatban pedig fagypont alá süllyedt a hőmérséklet.
Mokka eltűnt, a szoba pedig kiüresedett. Sóhajtva a fülemre csúsztattam a fülhallgatómat, beindítottam egy Queen-albumot, és bezárkóztam a Mokka agyául szolgáló szekrénybe. Hosszú munka várt rám.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Dec. 17, 2017 6:10 pm

Ismét ott voltam. Hogy is lehetett volna másként. A kis szobában a headsettel, a legalább tizenöt darab képernyővel, és a zúgó fejemmel.
Következő kanyarnál jobbra, aztán balra ránt, és megelőzöd!
Vettem, meglesz.

Csak egy mókus ugrott az ablakpárkányra. Csak egy aprócska kis állat, ami szénfekete szemével rám pislogott és eltűnt.
Liz?
Ennyi elég volt ahhoz, hogy a figyelmem elterelődjön, és mérgemben, kapkodva meghozzam a végzetes döntést.
Jobbra rántsd, élesen!
A robbanásba az egész mellkasom beleremegett, és amikor a végtelen űrben, amelybe a balesetet követően kerültem, kirontottam a szobából, hogy kirohanjak a pályára, az épület és az egész versenyhelyszín eltűnt, és a fertőtlenítőszagú, halottfehér kórházban álltam az öcsém félig kész holtteste fölött. El akartam fordítani a fejem, de nem voltam rá képes, mintha valami láthatatlan erő kényszerített volna arra, hogy újra és újra végignézzek a gépekre kapcsolt torzón.
Au revoir, Guenièvre!
A kórházi szoba ajtaja felé kaptam a tekintetem, amin Blandine légies alakja suhant ki, de amikor a lófarkának vége is eltűnt, akkor vettem észre, hogy a házunk bejárati ajtaját figyelem, és a konyhánkban állok. Automatikusan elkezdtem futni nővérem felé.
Ne, Blandine, ne! Anya és apa szomorúak lesznek!
Amikor azonban szinte kizuhantam az ajtón, hirtelen a székemben találtam magam, és Léo éppen akkor zuhant a földre, és már rohantam volna hozzá, mint akkor este, csakhogy... Csakhogy nem tudtam felállni, és a székhez szíjazva kellett végignéznem, ahogy elvérzik, és amikor valahogy végre kiszakadtam az átkozott kötelékből, és élettelen teste felé lendültem, már a hóban álltam a tó partján, és Léo a vízbe ugrott, csakhogy soha nem bukkant fel a felszínre... Én pedig leguggoltam a hideg hóba, és a fülemre tapasztottam a kezeim, és lehunytam a szemeim, de attól még láttam, ahogy apa és anya rosszallóan és csalódottan ingatják a fejüket, amikor megkapták az orvosi eredményeket a betegségemmel kapcsolatban...

Azt hiszem, a saját sikításomra ébredtem, bár nem voltam benne biztos. Azt viszont tudtam, mi következik, úgyhogy az utolsó pillanatban még elkiáltottam magam:
- Mokka, vödröt!
És elegánsan kiadtam a gyomortartalmam. Egész testemben remegve, sajgó torokkal és könnyes szemmel emelkedtem fel, aztán az ujjaimból, amelyek a vödröt fogták, olyan iszonyatos fájdalom áramlott fel az agyamba, hogy feljajdultam, és eldobtam a vödröt; szerencsére Mokka elkapta, mielőtt tartalma a földön loccsant volna szét.
Csak ekkor vettem észre, hogy az egész testem egy merő fájdalom, úgy remegek, mint a nyárfalevél, és amikor elképesztő fájdalom árán az arcomhoz emeltem az egyik kezemet, hogy szemügyre vegyem, egy részem megdermedt, amikor láttam, a bőr fájdalmasan feszül a csontra, az erek hálózata pedig tisztán kirajzolódott a papírvékonyságú, szinte áttetsző bőrrétegen.
- Mon Dieu - suttogtam, és lehunytam a szemem. - Mokka, mit csináltam?
- Összesen kétszáznegyvenötször változtatott teljes alakot az alvás folyamán, Mademoiselle, pár századmásodperces eltolódásokkal, és úgy gondolom, a sikítás és a sírás is hozzájárultak jelen állapotához - adott választ a kérdésemre Mokka, én pedig csak megráztam a fejem.
Rendszeresen csináltam ezt, amikor rémálmaim voltak. Nem az első eset volt.
- Hány napra ütöttem ki magam? - kérdeztem suttogva, és igyekeztem aprókat lélegezni, mert a legkisebb mozdulat is pokoli fájdalmat generált az egész testemben.
- Kettő, Mademoiselle Sauveterre. De amennyiben megismétlődik az eset, a gyógyulási idő is lényegesen lelassul.
Két nap mínusz a kutatásomból. Nem leszek készen. A fejemet óvatosan Coccinelle támlájának támasztottam, és ugyan az egyszerű érintés is már csaknem megőrjített, igyekeztem nem sikítani.
- A gyógyszerem?
- Nem készített újat, Mademoiselle, nincs raktáron.
- Jó, akkor... Akkor csak... Ne hagyd, hogy elaludjak megint, rendben?
- Itt leszek, Mademoiselle.
Lehunytam a szemem, és miközben az egész világ csak fájdalmat sugárzott a bőrömbe, éreztem, hogy az agyam kezd bepörögni, és semmit nem tehettem, hogy valahogyan megállítsam.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 10:24 pm

Meleg mosollyal betakargattam és Mokka programjára kötöttem, hogy jelezzen, hogy aludt, majd elindultam az aznapi előadásokra.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 10:22 pm

- Jó előadásokat. És bocsi a pólóért - hunytam le a szemem, és a sírás és talán egy egész életnyi nem alvás megtette a hatását; azonnal mély álomba merültem.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 10:17 pm

- Szívesen máskor is - nyomtam egy puszit a homlokára és összeborzoltam a haját. Az asztalomhoz lépve gyorsan összesöpörtem, amire szükségem lehet. Lehet, hogy az igazi kistesómat sosem fogom ismerni, de itt van nekem Liz, akinél többet és jobbat nem is kívánhatnék.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 10:09 pm

A jelenlegi állapotomban lehet, hogy nem volt túl jó ötlet a Vasember, mert többször sírtam el magam rajta, mint nem, de ez már felszabadító sírás volt, olyan, ami inkább oldotta a szorítást a gyomromban, semminthogy még erősebbé tette volna. Illetve a harmadik rész huszadik percétől nem emlékeztem semmire, hanem már csak arra ébredtem fel, hogy Léo fészkelődik a székében; valószínűleg vége volt a filmnek, és ideje volt indulnia.
Hihetetlen, de nem voltak rémálmaim.
- Hé - súgtam oda Léo-nak rekedten és olyan halkan, hogy lehet, nem is hallotta meg. - Köszönöm. Mindent - és ezalatt nem csak az elmúlt pár órát értettem, bár kétségtelen, hogy azért voltam a leghálásabb, hanem mindent, amin az év eleje óta együtt keresztül mentünk.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 10:01 pm

- A felét úgyis átalszom - legyintettem rá. - Na, akkor mehet? Mokka, fényeket le, filmet be! ... Légyszi?
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 9:59 pm

- Jó - bólintottam, két kézzel szorongatva a bögrét. - De hány óra van? Neked nem lesznek holnap előadásaid? - forgolódtam, egy órát keresve.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 9:57 pm

- Választhatsz Te nyugodtan, bár én személyes ajánlatom a Vasember-maraton lenne, de nem kötelező - szelíden mosolyogva ajánlottam neki fel.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 9:56 pm

A filmnézésre lelkesen bólogattam, mert a filmek általában hatásosan el szokták tudni terelni a gondolataimat.
- Mit nézünk? - érdeklődtem, megtörölve a szemem, de a forró csokiba még mindig nem tudtam beleinni, mert a torkomban ott volt a csomó, a gyomromban pedig egy hideg kő.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 9:52 pm

- Mondja a félfrancia... - nevettem, pedig amúgy valószínű, hogy ő franciább, mint én valaha leszek. - Amúgy meg eszembe jutott volna nekem is, nem kell sírni emiatt. Mondd, mi segítene? Mit szólnál egy kis filmnézéshez, amíg elpusztítjuk ezt a temérdek mennyiségű kaját?
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 9:49 pm

Megtöröltem a szemem, és reszketősen felnevettem.
- Chocolate mousse, chéri. És még te hívod magad franciának - csuklottam egyet, aztán valamiért megint csak elkapott a sírhatnék, úgyhogy ezúttal a takaróba zokogtam.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 9:45 pm

Megigazítottam rajta a takarót, majd kezébe nyomtam a forrócsokit (kávéval az alján, mert biztos, ami biztos).
- Lényegében felsorolok minden csokis ételt, ami eszembe jut - vallottam be. - Brownie!
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 9:42 pm

Csak úgy gubbasztottam az ismerős székben, ami most mégis elképesztően idegennek és távolinak tűnt, és miközben a könnyek még mindig megállíthatatlanul folytak az arcomon, reszkető, csuklós hangon megkérdeztem Léo-tól:
- Mit... mit csinálsz?
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 9:39 pm

- Jól van, gyere... - kaptam el, mielőtt teljesen a földre kerültem volna. Kihasználva, hogy nem tud nagyon ellenkezni, felemeltem és átvittem a székére. Az asztalon hagyott pálcámat felemelve odahívtam magunkhoz egy takarót a sarokból. - Mokka, kérhetünk haboskávét csokival? És egy kis nutellás palacsintát?
Próbáltam minden tőlem telhetőt megtenni, hogy segítsek neki.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 9:28 pm

- Annyira sajnálom, Léo, annyira nagyon sajnálom - zokogtam, mániákusan ismételgetve a szavakat, talán neki, talán nem neki, talán neki is, már én sem tudtam, aztán már a lábaim nem tudtak megtartani, és a földre rogytam, siratva Bastien-t, akit talán sosem sirattam el rendesen, mert apa és anya sokkal jobban össze voltak törve, mint én, és valakinek erősnek is kellett lennie, siratva Léo-t, mert nem tudtam megmenteni, és átkozva, átkozva azt az ADHD-s agyamat, és mindent, ami vele járt.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 9:22 pm

- Akármennyire inkompetens vagyok - öleltem szorosabban magamhoz, ahogy éreztem, hogy erősebben zokog. - , sosem volt és lesz a felleősséged, hogy felügyelj engem. Az én hibám volt, hogy nem tájékozódtam előre, hogy az éjszaka közepén mentem, hogy amikor megsérültem, nem segítségért mentem rögtön, hanem még elvégeztem a feladatom... és még sorolhatnám. Ha Te nem lettél volna ott, minden bizonnyal most nem lennék itt.
Léonard Harman

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

5 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13 ... 21  Next

Vissza az elejére

- Similar topics