Tantermek

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Tantermek

Témanyitás by Jev Chekov on Hétf. Jún. 19, 2017 11:31 am

-Hát, én történetesen gondoltam rá róla... -vallottam be szerényen, miközben pajkos mosoly bujkált a szám szélén. -De azért nem könnyű döntés, na.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 65

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Charlize Brown on Hétf. Jún. 19, 2017 11:29 am

- Hűűűű, nagyon szeretem azt a számot! - lelkendeztem a dob mögül integetve, ahonnan nagyjából csak a fejem búbja látszódott ki. - Apropó, orosz diákok - Ti terveztek benevezni a Tusára? - érdeklődtem, miközben felálltam, hogy kicsit jobban lássam többieket.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 135

Témanyitás by Natasha Horne on Hétf. Jún. 19, 2017 11:24 am

- Köszönjük, köszönjük - hajoltam meg nevetve. - A rózsákat az öltözőmbe kérem. Komolyra véve a szót, már van egy dal, amit játszani tudunk. Viszont szerintem nem ezzel kéne kezdeni, mivel, ha jól emlékszem, az első tánc mindig keringő. Mit szólnátok, ha a 'Once upon a December'-t adnánk elő? Ezzel egy kicsit az orosz varázslótársainknak is kedveznénk, mivel Anasztázia orosz volt. Ellenvetés?
Natasha Horne
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 85

Témanyitás by Jev Chekov on Hétf. Jún. 19, 2017 11:20 am

-Ennyi! -pattantam fel lelkesen a padról, aminek eddig támaszkodtam. -Úgy látom, nem éppen halálos kínok között éreztétek magatokat előadás közben. Vagy rosszul láttam? -kérdeztem vigyorogva. Jó volt nézni őket, ahogy még így, gyakorlatilag felszólításra eljátszottak egy számot teljesen profin, ráadásul még élvezték is, annak ellenére hogy szeptember van és a dal karácsonyi. -Nagyon klassz volt!
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Hétf. Jún. 19, 2017 11:16 am

- Te jó ég - sóhajtottam, de pontosan abban a pillanatban, amikor kinyitottam a szám, hogy csatlakozzak a spontán éneklésehez, egy kéz hátulról befogva a szám, elnémított.
Felháborodottan pislogtam hátra Eric-re, aki már vidám mosollyal az ajkain énekelte is a többiekkel a számot, de amikor észrevette, hogy dühösen méregetem, csak kacsintott. Jó, tudom, nem megy az éneklés. Ha tehettem volna, kinyújtom a nyelvem Eric-re, de így csak folyamatosan gyilkos pillantásokkal bombáztam, ami persze őt egyáltalán nem érdekelte.
Valahol a dal közepén szemével a dob felé nézett, és meg mertem volna esküdni rá, arra kér, kicsit pörgessem fel a számot. Bólintottam, mire elengedett, én pedig beültem a hangszerem mögé, és a tempó megadásával kicsit gyorsabb éneklésre biztattam a többieket, miközben Alice és Jev a zene ütemére bólogatva figyelték rögtönzött előadásunkat, amibe kisvártatva majdnem az összes hangszer becsatlakozott.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Natasha Horne on Hétf. Jún. 19, 2017 11:08 am

- Last Christmas I gave you my heart - kezdtem el énekelni buzdítva a többieket, hogy beszálljanak. Közben felálltam a zongora mellől. Jasperre néztem, hogy jelezzem neki, hogy csatlakozzon. - But the very next day, you gave it away. This year, to save it from tears, I give it to someone special...
Közben elkezdtem táncikálni a dallamra és próbáltam mindenkit bevenni a spontán előadásba.
Natasha Horne
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 85

Témanyitás by Jev Chekov on Hétf. Jún. 19, 2017 11:02 am

-Helló. Hát hol a lelkesedés? -néztem végig a padlón és egyéb, nem túl kényelmes helyen ülő és fekvő társaságon. -Tudjátok, mit mondok? Ne görcsöljetek ki semmiképp valami kínos karácsonyi dalt, csak azért, mert karácsony lesz. Szerintem próbáljátok ki, hogy hangzik tőletek a Last Christmas, de ha nem érzitek magatokénak, akkor szerintem hagyjátok!
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Hétf. Jún. 19, 2017 10:57 am

szeptember 29.

Amikor Eric és Jev visszatértek reggeli kviddicsedzésükről, az egyik megüresedett tanteremben találtak ránk. Alice-szel a padlón hason fekve igyekeztük összeállítani a dallistát, Jasper a Say Something-ot énekelve igyekezett tökéletesíteni a hangokat, Michael és Nat pedig zongorán és gitáron kísérték, és közben unos-untalan megálltak, hogy egyeztessenek, és kijavítsák a hibákat.
- Sziasztok, fiúk! - intett a két Hollóhátasnak Nat, ahogy beléptek az ajtón.
- Miért kell egy átkozott Karácsonyi Bálon fellépnünk? - nyöszörögtem éppen a padlón fekve. - Egy normális karácsonyi számot sem ismerek, ami felvállalható lenne. Vagy a Last Christmas, vagy éneklünk valami borzalmas dalt a Szárnyaló Hippogriffek-től. Esetleg, Alice ír nekünk valami dalt - mosolyogtam reménytelien a lányra, de gyorsan csalódnom kellett, amikor határozottan ingatni kezdte a fejét. - Szomorú vagyok - jelentettem ki, és segítségkérően néztem a két betoppanó fiúra, hátha tudnak segítő kezet nyújtani.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Pént. Jún. 16, 2017 3:29 pm

szeptember 9.

- Mint arra bizonyára emlékeznek, amennyiben figyeltek az évnyitó lakoma alatt, az idei tanévben a mi iskolánk ad otthont a megváltozott Trimágus Tusának. Mivel immár Önök is betöltötték tizenhetedik életévüket, könnyen lehet, hogy valamelyikük a Roxfort bajnokaként fog képviselni bennünket - ezen a megmérettetésen pedig kiemelkedő fontosságú az Átváltoztatástan tudományágának beható ismerete. De amennyiben nem törnek bajnoki babérokra, azzal minden bizonnyal tisztában vannak, hogy az idei év a RAVASZ-ok éve az Önök számára, így elengedhetetlen az ebben a tanévben tanult varázsigék ismerete - igen, még Brown kisasszonynak is! - szólt hátra nekem McGalagony professzor, mire kénytelen voltam valamilyen szinten ébernek és érdeklődőnek tettetni magam, mielőtt egy jó kis büntetést kapok a nyakamba, rögtön az év elején. - Rendben, akkor kezdjük az asztalukon található varjú pohárrá való átváltoztatásával!
Az óra után igyekeztem minél gyorsabban kimenekülni a teremből, ám McGalagony professzor keresztülhúzta a számításaimat.
- Brown kisasszony, egy szóra, ha kérhetem! - szólt utánam a professzor, mire szememet az égre emelve visszabandukoltam a terem elején terpeszkedő tanári asztalhoz.
- Professzor, tudja, hogy viszonylag gyakran hazudok, főleg magának, de most becsületszavamra mondom, fogalmam sincs, mivel vádol - pislogtam McGalagony professzorra ártatlan bociszemekkel, és közben erősen igyekeztem nem gondolni az előző heti robbanógránátos akciónkra Eric-kel, amiért még mindig nem kaptak el.
Pedig csak teszteltük legújabb találmányainkat, a tudóskedvet pedig akkor sem lehet megállítani. McGalagony professzor egyetlen hosszú csíkká préselte össze ajkait, összeszűkült szemei gyanakodva figyeltek engem, de éppen, amikor már kezdtem volna fejben átírni a napjaimat egy esetleges büntetés miatt, a professzor fáradtan sóhajtott egyet, és megdörzsölte az orrnyergét.
- Brown kisasszony, ugyan szinte teljesen biztos vagyok benne, hogy Sangster úrfival Önök felelősek az előző heti robbanógránát-akcióért, most nem ezért az incidensért szeretném felelősségre vonni. Lehet, hogy nem ártana emlékeztetnem Önt az itt rendezendő Trimágus Tusa tényére, mivel mind az évnyitó lakoma, mind a tanóra alatt aludt - nézett rám a professzor rosszalló tekintettel, amire én csak egy ártatlan mosollyal válaszoltam. - Mindenesetre fel szeretnék ajánlani az Önök együttesének, a Colourblind-nak egy egyedülálló lehetőséget - a Tusával együtt járó Karácsonyi Bálon való fellépés lehetőségét - nézett mélyen a szemembe szigorúan McGalagony professzor, én pedig egy csapásra éber lettem.
- Ez komoly? - kérdeztem vissza hitetlenkedve.
Egy pillanatra azt hittem, a professzor csak a bolondját járatja velem.
- Teljesen komolyan beszélek, Brown kisasszony - bólintott ugyanazzal a szigorú kifejezéssel az arcán a professzor. - Szeretném, ha már korán elkezdenének rá készülni, illetve mindenképpen kérem a dallistát még a rendezvény előtt - húzta össze a szemeit fenyegetően McGalagony professzor.
- Mindenképpen, mindenképpen, professzor - mosolyogtam fültől fülig érő vigyorral az arcomon, csillogó tekintettel. - Nagyon-nagyon szépen köszönjük a lehetőséget, professzor! - szinte ugráltam örömömben, és már igyekeztem is az ajtó felé, hogy a többieknek is minél előbb elújságolhassam a nagy hírt.
- Brown kisasszony! - szólt utánam még egyszer McGalagony professzor, mire már az ajtóban állva néztem vissza rá. - Fog jelentkezni a Tusára?
- Ugye, csak viccel? - kérdeztem vissza hitetlenkedve.
Nem akartam hinni a füleimnek. Félrebillentett fejjel a professzorra nézve latolgattam, hogy vajon komolyan beszél-e; rezzenéstelen arckifejezéséből azonban arra következtettem, nem viccből tette fel kérdését.
- Természetesen nem! - fordultam felé már teljes testemmel hitetlenkedő félmosollyal. - A versenynek semmi köze a természettudományokhoz, csak az érthetetlen varázslathoz - legyintettem.
McGalagony professzor hosszasan, tűnődve fürkészett szemüvege mögül.
- Brown kisasszony, nem tudok rájönni, mi taszítja ennyire a varázslatban.
- A varázslat létezése a természet törvényeivel teljességgel megmagyarázhatatlan - közöltem megfellebbezhetetlenül, szilárdan, eltökélten nézve vissza a professzorra.
- Brown kisasszony, tisztában van azzal, hogy Ön is rendelkezik ilyen természetfeletti hatalommal, igaz? Hogy az Ön tudománya magát sem tudná megmagyarázni? - kérdezte szinte lágy hangon McGalagony professzor.
A hangnemétől és a kedves pillantásától egy pillanat alatt sikítani támadt kedvem. Akaratomon kívül ökölbe szorult a kezem, körmeim kis holdacskákat vájtak a tenyerembe. Hosszú másodpercekig bámultunk egymásra, én, mint egy felrázott és kitörni készülő kóla, a professzor pedig valami mélységes szomorúsággal a szemében.
- Szerintem próbálja meg a Tusát, Brown kisasszony - bólintott még felém McGalagony professzor, aztán lehajtva a fejét, újra beletemetkezett papírjaiba.
Szó nélkül kifordultam az ajtón, és a folyosói tülekedésben elvegyülve igyekeztem minél előbb megtalálni a bandatagokat, hogy elújságolhassam nekik McGalagony professzor páratlan ajánlatát.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Tantermek

Témanyitás by Admin on Szomb. Jún. 10, 2017 10:07 pm

Ezekben tartanak minden tanórát, kivéve a Repüléstant, a Gyógynövénytant és a Legendás Lények Gondozását.
Admin
Admin

Hozzászólások száma : 32

Felhasználó profiljának megtekintése http://ujtrimagustusa.hungarianforum.com

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

12 / 12 oldal Previous  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics