Tantermek

3 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Tantermek

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 6:47 pm

- Köszönöm - fogtam a kezembe a bögrét, ami kellemesen égette a kezemet. - Nem estem semmiféle csapdába. És még nem tudom, csak ötletelek.
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 251

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 6:41 pm

- Oh lá lá, a charmeur a saját csapdájába esett, ezt is megértük - vetettem egy oldalpillantást vigyorogva Léo kipirult arcára. - Mikorra és hová tervezed elhívni ton trésor-t? - intettem Mokkának, mire a számítógép a fiú kezébe nyomott egy bögre Earl Gray-t.
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 232

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 6:37 pm

- Megvagyunk - vörösödtem el egy picit, de reméltem, hogy nem látja. - Még tartozom neki egy randevúval. Hacsak valóban nem számolta annak az ápo... a tóparti beszélgetésünket.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 6:31 pm

Csak hümmögtem a válaszára, aztán pár percig csendben kattintgattam.
- Lily-vel hogy alakulnak a dolgok? - dobtam ki a virtuális szemétbe a gallért, ami huszonnégy perccel ezelőtt még jó ötletnek tűnt, most azonban felfoghatatlanul ízléstelennek találtam.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 6:24 pm

Megvontam a vállam. Nem véletlenül kerültem ki a kérdést elsőre is.
- Hát, most majdnem minden előadásra beülök, aztán majd a hét végén eldöntöm, hogyan tovább - közöltem vele.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 6:20 pm

- Tökéletesen rendben - nyújtózkodtam macska módjára Coccinelle-ben. - Megúsztam az unalom általi halált vagy az illegális varázslás miatti Azkabant. Nem tudom, melyik lett volna rosszabb - a számba tömtem egy adag sült krumplit, majd visszatérve az aurorköpenyekhez, újból feltettem a kérdést. - Szóval, tökéletes kapitány, megtaláltad a tökéletes szakmát?
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Dec. 16, 2017 6:13 pm

- Salut! - mosolyogtam a lányra. - Megvagyok, köszönöm. És Te? Minden rendben ment?
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 12:29 am

- Rendben - biccentettem, aztán ahogy a tanár léptei elhaltak a folyosón, automatikusan franciául üdvözöltem Léo-t. - Salut Léo! Ça va? Est-ce que tu as bien trouvé l'emploi de tes rêves?
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Szomb. Dec. 16, 2017 12:23 am

- Én köszönöm - kortyoltam bele a forró, fekete italba. Ekkor, a nyitva hagyott ajtóban Léonard jelent meg. Kiköpött apja... - Nos, én azt hiszem, megyek is. Örülök, hogy megegyezésre jutottunk. Léonard fog majd tájékoztatni időben a felmérő témájáról, időpontjáról és helyszínéről.
Joseph Martin Solomon

Hozzászólások száma : 13

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 12:14 am

- Azt hiszem, marad a szimpla bögre, mert nem szeretnék az Azkabanba vagy a Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályra kerülni - intettem Mokkának, a számítógép pedig a tanár kezébe nyomta a bögrét. - De... khm... köszönöm - nyögtem ki zavartan, aztán villámgyorsan visszafordultam Camouflage felé, és visszakapcsolódtam a programba, még mielőtt még jobban összezavarodtam volna.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Szomb. Dec. 16, 2017 12:08 am

- Rendben - biccentettem, mintha nem lenne már megbeszélve McGalagonnyal. - Szeretném tudni, hogy csinálod itt a kávét és szívesen megkóstolnám. Nem kell részletezni, az üzleti titok, ahogy elnézem, csak arra vagyok kíváncsi, hogyan találtál kiskaput a nem-lehet-élelmiszert-varázsolni szabályon. De, ha nem mondhatod el vagy nem szeretnéd elmondani, egy bögre kávé is elegendő a számomra, és akkor végre elfogadhatod ezt a mindenkinek kedvező kompromisszumot.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Dec. 16, 2017 12:02 am

Nem szerettem tartozni embereknek. Főleg nem idegeneknek, és főleg nem azért, mert már így is túl sok mindenkinek tartoztam. Azt pedig nem volt kedvem felhozni, hogy nem túl jó ötlet rám bízni valamit, mert a legutolsó alkalommal, amikor nekem kellett volna vigyáznom valakire, az illető elvesztette mindkét lábát. Egy másik hihetetlenül fontos ember pedig vérfarkassá változott.
Megráztam a fejem.
- Nézze, én nem tudok ígérni semmit, és nem érezném fair-nek, ha most úgy menne ki, hogy azt hiszi, biztos kezekben van a drágalátos kastélya. Rengeteg eszköz áll a rendelkezésemre, és meg tudok tenni minden tőlem telhetőt, de nem hiszem, hogy ez elég lenne. Ajánljon fel valami mást, vagy ejtsük a témát - piszkáltam a székem karfáját.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 11:53 pm

- Teljesen megértem, én is ugyanígy lennék a helyedben - magamban csendben nyugtáztam az udvariasabb megszólalást. - Valóban nem vagy az én diákom. Ha nem szeretnéd elfogadni, mint egyszerű jócselekedetet vagy kötelességtudatot, akkor értelmezd úgy, hogy a jó oldaladra szeretnék kerülni. Ismerve a múltbéli teljesítményedet és a valószínűsíthető jövőbeli eredményeidet, aligha hibáztathatsz érte. Ha ez sem tetszik, akkor állapodjunk meg egy olyanban, hogy jössz nekem eggyel. Megmentettelek heti negyven óra szenvedéstől, Te pedig vigyázol arra, hogy minden rendben menjen itt az iskolában legalább addig, amíg itt vagy.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 11:48 pm

- Még csak nem is a maga diákja vagyok - bombáztam továbbra is gyanakodó pillantásokkal, elengedve a fülem mellett megjegyzését. - Nézze el nekem, ha értetlenül állok az eset előtt.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 11:45 pm

- Természetesen akár most is kérvényezhetsz egy osztályozóvizsgát az összes tárgyadból, ha erre utalsz - egy csipetnyi szarkazmust talán én is megengedhetek magamnak. Minden diákkal máshogy kell bánni, ezt már megtanultam az évek során. - Tanár vagyok, júniusig legalábbis. A feladatom az, hogy segítsem a diákokat. Biztos vagyok benne, hogy szerepel a munkaköri leírásban, mégha sokan nem is veszik figyelembe.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 11:40 pm

Egy pillanatra azt hiszem, teljesen lefagytam, aztán megpördültem Coccinelle-lel, és egyenesen Solomonra néztem.
- D'accord, mi a trükk? - méregettem a férfit összeszűkült szemekkel, gyanakodva. - Mégis miért tenné ezt, nem is ismer! Továbbá nincsenek nehézségeim, csupán csak nem volt kedvem végighallgatni negyvenedszerre is azt, amit már úgyis tudok - néztem egyenesen a szemébe szúrós tekintettel.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 11:31 pm

- Ó, hogy arra... - egy apró félmosoly jelent meg a szám sarkán, ahogy eszembe jutottak a roxfortos éveim. - Én azokat a beszélgetéseket nem éppen malőrnek hívtam roxfortos éveim alatt... Bár szerencsére nem részesültem benne olyan sokszor, mint pár felettem lévő diák. De nem nosztalgiázni jöttem le hozzád. A nehézségeid és a Tusa alatti kitűnő munkád ismeretében meggyőztem McGalagonyt arról, hogy elegendő, ha csak a teszteket írod meg, órákra nem kell bejárnod, amíg az átlagod magasabb, mint közepes.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 11:27 pm

- Gondolom - bólogattam gúnyosan.
Vajon minden tanár ilyen átlátszó dumával próbálja meggyőzni a diákjait? Alternatívák, hogyne, persze.
Léo nevének említésére azonban beúszott egy homályos emlékkép, amikor még az első próba során a fiú megkért, hogy szóljak, ha ez a Solomon feltűnik az iskolában. Ő szerepelt Lily emlékében is, a férfi, akihez annyira kötődött. Léo és Lily is ismerik ezt az embert, de mégis ki ő? Meg itt van ez a Jacques-dolog. Amikor a vérfarkas-kutatásom során lenyomoztam Léo családfáját, mintha így hívták volna az apját. Na jó, ez az egész zűrösebb, mint gondoltam.
- Csak a kedves igazgatónővel való ártatlan csevejre gondoltam - legyintettem negédesen mosolyogva, majd pötyögtem egyet-kettőt, és a szimulációs programot szüneteltetve, újból megnyitottam az aurorköpeny-programot.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 11:14 pm

- Nem "fejet mosni" jöttem, hanem alternatívákról beszélni - javítottam ki. A reakciója a várt volt, még akkor is, ha egy szokásos iskolakerülő játszotta volna az ártatlant. A terem alapján viszont sejthető volt a kirobbanó, érzelmekkel túlfűtött válasz, amit meg is kaptam. - Miután Jacques... Léonard mesélt rólad egy keveset. Viszont mielőtt továbbmennénk... Melyik malőrre gondoltál?
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 11:09 pm

- Ó, remek, sőt, fantasztikus! - csaptam le a bögrét kissé talán túl erősen Papillon-ra. - Már éppen akartam kérni még egy fejmosást. De ne fáradjon, köszönöm, higgye el, megleszek. Még van hetvenkét órám, hogy kitaláljam, hogyan fogja az egész iskola elfelejteni ezt az aprócska malőrt - szívtam bele a kólámba, és átlöktem magam Camouflage-hoz. - Megoldom, ne aggódjon - biccentettem, kissé talán túlzásba víve a gúnyt, de a szívem ismét elkezdett a szokott ütem hatszorosával dörömbölni a bordáimon, én pedig nem akartam ez előtt a Solomon előtt még egyszer átélni azt, amit a McGalagonnyal történt beszélgetés után kénytelen voltam.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 11:00 pm

- Joseph Solomon vagyok - mutatkoztam be. Meg sem próbáltam formálisan viselkedni vele, mert fölöslegesnek tartottam. - Jelenleg tanári munkakörben. McGalagony küldött hozzád.
Kíváncsi voltam arra, mit vált ki belőle az utolsó mondat. Úgy figyeltem a reakcióit, mint amikor vallatnunk kellett valakit.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 10:49 pm

Felvont szemöldökkel ellenőriztem a helyet, amit megjelölt, és ingerülten vettem tudomásul, hogy igaza van. Pár ideges kattintás után helyrehoztam a hibát, miközben egy gyors oldalpillantással szemügyre vettem háttal álló alakját. Mégis ki a bánat ez az ember? Valahogy halványan ismerősnek tűnt, de nem tudtam volna megmondani, honnan. Na, nem mintha ezen meglepődtem volna.
- Akkor meg mit akar? - csúszott ki a számon kicsit durvábban, mint terveztem, de kezdett egyre inkább irritálni, hogy a személyes teremben nézelődik, illetve erősen zavart a helyváltoztatásban is, így Camouflage-tól csak Papillon-ig tudtam csúszni, miközben félúton ledöntöttem egy bögre kávét.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 10:41 pm

- Nem egészen - nem törődve a gyerekes hátatfordítással és a még franciáktól is szokatlan udvariatlansággal, közelebb léptem a monitorokhoz. A programozáshoz csak alapszinten értek, amennyire muszáj volt megtanulni az egyetemen, és valószínűleg pont ezért vehettem észre azt az aprócska hibát, ami bár tönkre nem teszi, de laggoltathatja a játékot. - Én azt ott a helyedben kicserélném.
A képernyőtől elfordulva az asztalnak dőltem és végre megnéztem, mivel állok szemben. Látszott, hogy valaki megpróbált rendet tartani, de az is biztos, hogy nem a lány volt az. A kávé kesernyés felhője lengte be az egész szobát, a függőséget a mindenhol heverő kávéscsészék, -bögrék, -poharak is igazolták.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Dec. 15, 2017 10:36 pm

A francia szavak hallatán a meglepetéstől izgalom és gyenge szikrák futottak végig a gerincemen, és kis híján megfordultam, hogy megnézzem, ki is lépett be, de aztán magamra parancsoltam, és hűvös érdektelenséget tanúsítottam.
- Chuis pas là - válaszoltam automatikusan, de amikor Mokka rám pirított, hogy viselkedjek, egy fokkal udvariasabb hangot ütöttem meg. - Miben segíthetek? A harmadik próbával kapcsolatban keres? - folytattam a társalgást franciául, de közben egy pillanatra sem vettem le a szemem a képernyőről.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Joseph Martin Solomon on Pént. Dec. 15, 2017 10:28 pm

Nem értettem, Minerva miért engem bízott meg ezzel a feladattal. Minerva... Még mindig furcsa, hogy így hívhatom. Kopogtam az ajtón és benyitottam.
- Bonjour! Je suis désolé de te déranger - üdvözöltem a lányt, és úgy döntöttem, hogy a beszélgetés többi részét is franciául intézem. Talán így nem lök el magától rögtön. - Bejöhetek?
Körbenéztem a szobában, ami sokat mondott az itt élőről. Mielőtt viszont elemezni kezdtem volna, a képernyőkön futtattam végig a tekintetemet gyorsan megállapítva, hogy Mademoiselle Sauveterre játékprogramot ír.
Joseph Martin Solomon

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

3 / 17 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 10 ... 17  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics