Hollóhát klub és hálókörlet

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Hollóhát klub és hálókörlet

Témanyitás by Charlize Brown on Pént. Szept. 01, 2017 8:52 pm

Még pár percig hangosan gondolkodtunk, igyekeztünk minden, még versenyben lévő bajnokot számba venni, aztán Eric bedobta a közösbe Matt nevét, és hirtelen minden a helyére került. Egy zenészt keresünk, hát persze, hogy Matt-ről van szó! Nem is tudtam, hogy ért az orvostudományhoz is.
Végül is, lehetett volna sokkal rosszabb is. Úgy értem, Matt-et már ismerem, és amennyit eddig megtudtam róla, kifejezetten rendes srác, aki nem csak a zenéhez, és ezek szerint az orvostudományhoz konyít nem is keveset, hanem kitűnően tud varázsolni is. Reméltem, hogy jó pár leszünk majd.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 95

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Jev Chekov on Pént. Szept. 01, 2017 8:45 pm

Szegény pergamendarabot olyan indulattal kínoztam az ujjaim között, ami amúgy nem jellemző rám. Pár percig szinte kiesett minden beszélgetés, és próbáltam eldönteni, hogy a) milyen érzések rohantak meg b) miért csesznek ki velem ennyire c) honnan tudják, hogy ezzel tényleg ennyire megnehezítik a dolgomat. Na meg hogy d) mit szól ehhez Alex. Ő mit érezhet, ha kinyitja, elolvassa azt az akármit, amit rólam költöttek?
-Mi, tessék?... Ja, jó, semmi. -próbáltam kitisztítani az agyam és visszaidézni, miről is volt szó. -Hát, vegyük számba, hogy milyen sulikból képzelhető el az illető. Beauxbatons kizárva, szerintem fiúról van szó. -igyekeztem visszazökkenni a beszélgetésbe és logikus végiggondolással segíteni kitalálni Charlie párját.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 54

Témanyitás by Charlize Brown on Pént. Szept. 01, 2017 8:38 pm

- Oké, Jev párja tuti, hogy Alex - szögeztem le, és még Eric sem ellenkezett, Jasper pedig megveregette szegény, a lehetetlenségig elsápadt Jev vállát. - Ez akkor jelentheti azt, hogy száz százalékig biztos, hogy bajnok-párjaink lesznek? - kérdeztem úgy általánosságban.
- Valószínűnek tartom - bólintott Michael.
- Nos, akkor én egy zenész orvost keresek - olvastam fel én is a nekem szánt kis versikét, majd kérdőn felnéztem. - Tippek? Mert nekem ötletem sincs.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Pént. Szept. 01, 2017 8:30 pm

Elgondolkodva dörzsölgettem az orrom, a gömböt bámulva. Legszívesebben csakazértis összetörtem volna, de valamiért túl szigorúnak, túl hivatalosnak és sérthettelennek tűnt, így én is a többiek kulturált megoldását választottam. Türelmetlenül szétlapítottam a pergamentekercset, s engem is egy kissé meglepő négysoros fogadott:

A párod az ellentéted.
Bár hasonlítotok, mégsem hiszitek.
Hideg, messzi tájról jött ő
De barna szemében a tied is meglelhető.

Kissé remegő hangon olvastam fel a többieknek, és még én is éreztem, ahogy árnyalatokat sápadok ezalatt a pár pillanat alatt.
-Öhm... ennél pocsékabb verset aligha hallottam. -közöltem kissé idegen hangszínben, mivel közben kezdett kialakulni a sejtésem. Ezt nem hiszem el.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Pént. Szept. 01, 2017 8:23 pm

Pálcám hegyével óvatosan kipiszkálva a masnival átkötött pergament a saját gömbömből, kíváncsian forgattam azt az ujjaim között.
- Biztosan a második próbához lesz valamilyen köze - ráncoltam a homlokom, miközben igyekeztem kioldozni a masnit, de amikor már egy ideje birkóztam vele bármifajta látható eredmény nélkül, Eric közölte, hogy ezt látni sem bírja, és kivéve a pergament a kezemből, kioldotta a masnit, és visszadobta a még mindig felgöngyölt állapotban lévő papirost az ölembe.
Kíváncsian hajtogattam szét a pergament, amelyen a következő versike állt:

Párodat hogy a második próbára megleld,
Rejtvényemet kell megfejtsd.
Kit keresel, nyugodt, ám lelkes
Gyógyszert és gitárhúrt közelében lelhetsz.
Bár teneked ő teljes ellentéted,
Jól kijöttök majd egymással, ettől nem félek!

- Na, klassz, sosem figyeltem irodalomórákon - dünnyögtem magam elé, miközben igyekeztem értelmezni a kis versikét.
Tehát, annyi leesett, hogy valami párt kell találnom a második próbára. De arról nem szólt a költemény, hogy a bajnokok vagy az egyszerű diákok között kell, hogy keressem titokzatos segítőmet - annyi mindenkiről lehet szó, és még a bajnok-társaimat sem ismerem! Klassz, most már ezzel is törődnöm kell.
Idegesen hátradőltem, és miközben Eric ölébe dobtam a papirost, hogy ő is átolvassa, a többiek reakcióját figyeltem arra, ami az ő pergamenjükön állt.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Natasha Horne on Pént. Szept. 01, 2017 8:10 pm

- Biztos nem, mert akkor nem hisztiztek volna annyit azon, hogy ne ejtsük el útközben, nem? - fontolgattam, majd egyszerűen elővettem a pálcámat és rámutattam a gömböcskére. - Alahomora!
A kis gömböcske elkezdett remegni, majd kettévált. Egy kicsi pergamen volt benne átkötve vörös masnival.
- Juuuuuj, biztos ebben van a kövi feladat leírása! - ugráltam örömömben, de nem mertem rögtön kinyitni. - Naaa, szedjétek ti is elő, kíváncsi vagyok, mi van benne!
Natasha Horne
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 62

Témanyitás by Jev Chekov on Pént. Szept. 01, 2017 7:52 pm

-Oké, részemről mehet... -közöltem, miközben a hátam mögül előhúztam az emlegetett tükörfényű gömböt, amit gondosan előkészítettem a fotelom mögötti asztalkára, egy sapkára rakva, hogy ne tudjon elgurulni. Áhítattal forgattam az ujjaim között, ösztönösen ügyelve, hogy minél kevesebb lenyomatot hagyjak rajta.
-De szerintetek hogyan illene feltörni? Mármint... csak így szétroppanthatom? -kérdeztem tanácstalanul. Úgy éreztem, hogy egyáltalán nem lenne nehéz feladat, sőt, ha véletlenül leesne, tuti ripityára törne, olyan sérülékenynek tűnik.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Pént. Szept. 01, 2017 7:40 pm

- Ami azt illeti, nem biztos, hogy itt és most akarok megsüketülni... - morogtam, a legutolsó Tusára utalva, ahol a gömbök sellők fülsértő énekét rejtették, és kinyitva megsüketítették a környezetükben állókat.
- Egyáltalán nem biztos, hogy most is ilyesmi lesz a gömbökben, ne dönts már el mindent előre! - mordult rám azonnal ingerülten Eric, mire már odafordultam volna, hogy visszaszóljak, de Michael természetellenesen hangosan és kedvesen közbevágva közölte, hogy megtudjuk, ha kinyitjuk, így duzzogva, de visszafordultam a gömböm felé, amit az imént óvatosan kibányásztam a táskámból.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Natasha Horne on Pént. Szept. 01, 2017 7:35 pm

Charlie-val egymásra néztünk, s én válaszoltam mindkettőnk helyett.
- Nem, még nem - húztam el a számat. - Nem igazán volt rá időm, hogy őszinte legyek. Sőt, egy kicsit meg is feledkeztem róla, meg erről az egész Tusáról. Úúú, mit szólnátok, ha együtt törnénk fel vagy mi?!
A legnagyobb kiskutyaszemekkel néztem a többiekre, s reméltem, hogy igent mondak.
Natasha Horne
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 62

Témanyitás by Jev Chekov on Pént. Szept. 01, 2017 7:31 pm

Már jópár napja nem dumáltam senkivel hosszabb időre, és még alig volt lehetőségünk a Tusa első próbáját kibeszélnünk, köszönhetően a sok bepótlandó házi miatt. Ezért úgy döntöttem, hogy előkerítem a másik két bajnok-pajtásomat, meg úgy a Colourblindból akit találok. Összegyűltünk a klubhelyiségben, és éreztem, hogy mindenkiben van egy kis feszültség valami miatt. Ja persze, az ezüstgömbjeink!
-Ti már... izé... kinyitottátok azt a tojást, vagy micsodát? -kérdeztem bátortalanul Charlie és Nat felé pislogva.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 11:58 pm

Egyelőre csak a folyosó egyik ablakáig jutottam, a rám törő hányinger itt állított meg, hogy kinyissam és kihajolnak rajta.
Nem történt semmi, de próbáltam az érzékszerveimet arra ösztökélni, hogy figyeljen az engem körülvévő magányra és csöndre, hogy valahogy csillapodjon a bennem háborgó... minden. Lépteket hallottam, és Erickel találtam magam szemben.
-De ez nem lehet! Ez csak akkor lehetne, ha mondjuk anyámnak lett volna egy nővére vagy húga, aki nem sokkal idősebb vagy fiatalabb, és szintén egy Jegorhoz ment feleségül és... -soroltam kiabálva, egy levegővel.
-Jev... -próbált közbeszólásával leállítani, de én még ingerültebben folytattam.
-És épp ugyanazon a napon szült, mint az én anyám, és ugyanabban a városban!! Ilyen van? Matematikailag...
-Jev! Ez nem matek, ez a valóság. -Eric megragadt a két vállamnál fogva. -Ne próbáld levezetni itt nekünk, hogy az unokatestvéred.
-De... Uram Merlin... -hirtelen elhagyott minden eddigi erőm, szemüvegem lecsaptam az ablakpárkányra, a falhoz dőlve lesüllyedtem a földre, és elkezdtem zokogni.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 11:49 pm

- Utána megyek! - közölte azonnal Eric, majd átugorva pár babzsákot, és földön fekvő bőröndöt, kimászott a portrélyukon.
Távozását követően egy kis ideig mindenki a gondolataiba merült. Alex rosszabbul festett, mint valaha. Végül Pavel törte meg a csendet.
- Ugye, ti is azt gondoljátok, amit én? - kérdezte félénken.
- Minden bizonnyal - bólintottam, idegességemben az alsó ajkamat harapdálva.
- Akkor... Azt hiszem, mi egyelőre felmegyünk Alex-szel kipakolni - fogta meg gyengéden barátja karját Pavel, és csomagjaikat lebegtető bűbájjal maguk után csalva, feltámogatta a nem túl egészséges színű Alexet a lépcsőn.
Amikor eltűntek a szemünk elől, Michael törte meg a feszült csendet.
- Lehetséges, hogy Jev-nek tényleg van egy ikertestvére?
- Aki Alex? - tette hozzá Nat tágra nyílt szemekkel.
- Nagyon úgy tűnik - dőltem hátra gondterhelten a fotelben.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 11:42 pm

Egy kis ideig úgy bámultam Alexre, mintha egy idegen bolygón lennék és teljesen idegen lények fogadnának ott, és nem értem, hogy mit akarnak. Éreztem, ahogy a pulzusom és a vérnyomásom is az égbe szökik, és az agyam megkergült tempóban próbál mérlegelni... Nem, az nem lehet, hogy csak a véletlen miatt mindenünk egyezik... De végül is, mivel semmit nem tudok anyámról, miért is ne lehetett volna egy...? Egy ikertestvérem? Továbbra sem láttam semmit, csak a szédelgős, csillagos eget és az ufókat. Lekaptam a szemüvegemet, megtöröltem a homlokom, és felálltam. Én - most...  -majd... mindjárt jövök! -hebegtem, és, gyakorlatilag vállal nekirohanva és kivágva az ajtót, menekültem ki, a szabadba.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 11:34 pm

Pavel, aki csillogó szemeit Jev-re függesztve ámulatában elnyílt szájjal, erősen koncentrált a történetre, most elüvöltötte magát.
- Alex, Te is akkor és ott születtél! - és nagyot nevetve hátba vágta barátját, akinek az arca kezdett valami kifejezetten egészségtelen színt felvenni.
- Hozok vizet - súgta a fülembe Eric, és elszaladt a hálókörletébe.
Amikor húsz másodperc múlva visszatért, Pavel már azt is kikotyogta, hogy Alex is árvaházban élt egy ideig. Erre azonban már mindannyian, egy emberként élesen beszívtuk a levegőt, és várakozóan, szinte tapintható feszültséggel a levegőben kapkodtuk a fejünket a két Chekov között, mintha egy pingpong-mérkőzést néztünk volna - Jev kezdett egyre inkább megdöbbenni, Alex pedig úgy tűnt, mindjárt elájul, bár az Eric által feléje nyújtott vizet nem fogadta el - vagy csak a sokktól ledermedve nem tudta.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 11:25 pm

Szegény gyerek köpni-nyelni nem tudott Charlie felszólítására, ezt azért érzékeltem a viharfelhős tekintetemen keresztül. Még legalább tíz másodpercig nem szólalt meg, mikor úgy éreztem, hogy nekem kell végre tenni valamit, mivelhogy valószínű én leszek kettőnk közül az, aki még a világegyetem összeomlása előtt meg fog mukkanni.
-Jó, akkor mesélek én, csak hogy megnyugodjon mindenki, hogy véletlen egybeesésről lehet szó. Én, kérlek szépen, Svédországban nőttem fel, valódi szüleimet nem ismerem, nevelőszülőkkel élek, már olyan másfél éves korom óta. Állítólag laktam árvaházban is, de csak egy igen kis időre, de nem is emlékezhetek rá. Amúgy a teljes nevem Jevgenyij Jegorovics Chekov, születtem '99 november harmincadikán, Péterváron. -hadartam el nagy meggyőződéssel.
Alex arca valami fura zöld színt kezdett felvenni és még mindig nem nyilatkozott. Azért hogy ennyire introvertált legyen valaki...
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 11:15 pm

- Na - tapsoltam egyet elégedetten mosolyogva. - Mondtam én - vigyorogtam a szinte sóbálvánnyá meredt Jev-re.
- Pavel barátunk tudja, mi a helyzet - pattant fel őrülten vigyorogva Eric, és két lépésben átszelve a szobát, kezet fogott a két orosz diákkal. - Gyertek, foglaljatok helyet szerény körünkben, és ismerjétek meg jobban egymást - próbált komoly arcot vágni Eric, de mindeközben annyira látszott a szemén, hogy vigyorog, hogy a szájsarkai részeg táncot jártak a visszatartott nevetéstől.
Mivel Jev még mindig nem reagált, újra diszkréten bordán rúgtam, mire legalább egy kicsit megmozdult.
- Alex, mesélj nekünk az életedről! - pislogtam a fiúra tágra nyílt szemekkel, érdeklődve, nem törődve Jev vasvilla-pillantásaival.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Alex Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 11:08 pm

-Értem. -mosolyodtam el bizonytalanul. -Én Alex Chekov vagyok, ez itt meg Pavel Raiszj... Pavel?
-Ez... Ez egy középkori bájitaltan-üvegcsekészlet!! -kiáltott fel teljesen elvarázsolva a helység egy távolabbi sarkánál, és hebegve mutogatott az üvegvitrin mögé helyezett, valószínű csak dekorációként szolgáló, csillogó műszerekre és lombikokra.
-Oh... Klassz. -jegyeztem meg, és közben valahogy telepatikus úton, pusztán a tekintetemmel próbáltam közölni Pavellel, hogy gratulálok, ezzel most be is mutatkozott, és takarodjon már ide, közelebb. Csodával határos módon vette a lapot és egy félszeg mosollyal integetett a többieknek. Ekkor, mint aki valami földöntúli ihletet kapott, felragyogott, majd a vállaimnál fogva határozottan maga elé fordított és tüzetesen megbámult, majd valahova a hátam mögé fókuszált.
-Ti marhára hasonlítotok Jevvel. -vonta le a konklúziót tudományos tömörséggel. Erre nem tudtam mit reagálni, csak forgattam a szemem, de ezt ebben a pozíciómban senki sem látta. Na igen, Pavel bekapcsolt.
Alex Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 31

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 10:56 pm

- Bizony, mind itt vagyunk - folytam bele gyorsan én is a beszélgetésbe. - Én Charlie vagyok, ő Nat - mutattam hevesen integető barátnőmre. - és Jev is itt van - emeltem fel a fiú kezét is, aki kelletlenül intett egyet, miután diszkréten bordán rúgtam. - De ne aggódj, csak Jev-et kell elviselned itt-tartózkodásod alatt, mivel Nat és én Griffendélesek vagyunk - magyaráztam lelkesen.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Alex Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 10:53 pm

-Öh... Köszi. -zavartan megigazítottam a hajam, teljesen indokolatlanul. -Től... Közöttetek is van pár bajnok, ugye? -kérdeztem, kissé határozatlanul a fiú mellett ülő barna hajú, mosolygós lányra és a szintén Chekov nevű fiúra mutattam. Nos, ez elég kínos, hogy nem emlékszem pontosan, hogy a roxfortiak közül ki az a három, de mintha mindegyik itt lenne ebben a kis csapatban...
Alex Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 10:47 pm

Amikor már kissé kezdett kínos lenni ez az egymást nézzük, de nem szólalunk meg-szituáció, Eric megtörte a jeget.
- Szia! Gratulálok a bajnoki címedhez! - integetett Alex-nek vidoran.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Alex Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 10:36 pm

-Pfű, hozzátok aztán elég izzasztó bejutni! Még jó, hogy eszembe jutott, hogy fésű! Amúgy hali. -robbant be Pavel, de még gyorsan megtartotta az ajtót nekem. -Helló. -köszöntem én is kissé határozatlanul, de az ajtóban még magam elé engedtem Borját, lányoké az elsőbbség. A szőkeség viselkedési stratégiáját még mindig nem tudtam megfejteni, most pedig el is tűnt a lány hálórészlegben, legalábbis feltételezem, hogy arra ment. Érdeklődve forogtam körbe a barátságos, de elegáns hangulatú társalgóban, közben igyekezve a vállamon tartani a teletömött táskámat. Ekkor arra lettem figyelmes, hogy a babzsákoknál beszélgető roxfortosok elhallgatnak és eléggé feltűnően engem néznek.
Alex Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 10:28 pm

Egy hosszú pillanatig feszülten farkasszemet néztünk, aztán úgy döntöttem, itt az ideje, hogy felhagyjunk szegény Jev kínzásával.
- Rendben - törtem meg a csendet kissé erőltetetten vidáman. - De azért a helyedben én, ha csak egyszer is, de beszélnék azzal a sráccal - kacsintottam Jev-re.
- A találkozást úgysem kerülheted el, hiszen mindketten bajnokok vagytok - tette hozzá jókedvűen csillogó szemmel Eric, miközben még egyet kortyolt a kávéjából.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 10:25 pm

-Hát gyerekek, mivel nekem se testvérem, se kutyám, se macskám, nem gondolom. -jegyeztem meg két krákogás között, de kezdett tényleg kicsit kínossá válni a dolog. -Az én családom Bjron, Alina és Wanda. -ahogy a világ legjobb nevelőszüleimre gondoltam, egy röpke pillanat erejéig felmelegedett a szívem a kissé megfagyott hangulatban, de aztán ez el is szállt. -Ha lenne akár unokatestvérem, vagy valami hasonlóm, biztosan tudnék róla... -tettem hozzá, de hangszínem alapján magamat sem tudtam meggyőzni, nemhogy őket.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Charlize Brown on Szer. Jún. 28, 2017 10:20 pm

- Bocs, haver, de nem sok Chekov rohangál a világon - jegyezte meg félénken Jasper.
- Ráadásul az az Alex kicsit mintha hasonlított is volna rád - kotyogtam közbe. - Az orrotok mindenképpen - próbáltam bizonyítani állításomat, miközben Eric buzgón bólogatott mellettem.
- Ezen kívül ő is orosz - tódította Nat.
- Nem lehet ő valaki távoli rokonod, vagy hasonló? - kérdezte óvatos, kedves, megnyugtató mosollyal Michael, és Alice is felnézett annyi időre a füzetéből, hogy egy vesébe hatoló pillantással ajándékozza meg az így is kissé (nagyon) feszengő Jev-et.
Charlize Brown
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Jev Chekov on Szer. Jún. 28, 2017 10:14 pm

-De, asszem. -feleltem tömören és kissé szórakozottan, miközben a mellettem lévő asztalkán égő, kisebb fatörzs méretű gyertya lángjával játszadoztam, ide-oda húzogattam benne az ujjamat. Nem értem, mit kell ezen annyit lovagolni. Mintha legalábbis lehetetlen lenne, hogy több különböző család viselje ugyanazt a vezetéknevet... Pedig szerintem Charlie-vel is előfordult már, hogy hallott, vagy esetleg találkozott más Brown nevűvel, mert az tudtommal elég gyakori név. Felpillantottam, és arra lettem figyelmes, hogy kábé mindenki engem néz.
-Most mi van? -néztem rájuk értetlenül, kissé feljebb tolva a szemüvegem.
Jev Chekov
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

1 / 2 oldal 1, 2  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére