Az Új Trimágus Tusa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gyengélkedő

5 posters

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 9:42 pm

- Azt mondtad, hogy a barátod vagyok - néztem rá féloldalas mosollyal és kiskutyaszemekkel. - Mindig is tudtam, hogy szeretsz. És akkor majd még beszélünk a tóparti történetről. De, ha nem is jössz, húzok neked is egy Tettet, amit véghez kell vinned évvégéig. És Anát pedig egyelőre hagyom. Esetleg meg tudod mondani neki, hogy most egy ideig nem tudok találkozni vele egészségügyi okok miatt? Hátha... - nem fejeztem be a mondatot, mert nem pontosan tudtam, mit remélek. Hátha elfelejt?
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 9:37 pm

- Először is, nem rángatsz bele semmibe, ez az én döntésem, és az én saját döntésem az, hogy a barátom mellett szeretnék lenni, és segíteni szeretném őt, bármi történjék is. Még egyszer mondom, én döntöttem így, és ha még mindig ellenkezni szeretnél, csak azon gondolkodj el, te mit tennél fordított helyzetben. Na, ugye. Másodszor, én magam fogom seggbe rúgni azt, aki nem vesz fel téged akárhová és bárhová, és különben is, szerintem ha McGalagony megtudja, hogy diszkriminálnak... Szóval, nem hiszem, hogy akad ellenfele az egész varázsvilágban. Harmadszor pedig, nem gondolom, hogy beszámíthatóbb leszek, mint te egy tömegben, úgyhogy csak rosszabbul járnál velem. Válassz egy normális partnert, például Lily-t! - dobtam fel a lehetőséget.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 9:28 pm

- Először is, nem szeretnélek jobban belerángatni ebbe az egészbe annál jobban, amennyire sajnos alapból benne vagy. Másodszor, lehet, hogy jobb a helyzet, mint húsz éve, de amikor az önéletrajzodon szerepel a "vérfarkas" szó, szívesebben választanak egy kicsit rosszabb képességű, de biztonságos jelentkezőt. Harmadszor pedig, a tóparti bulira jössz velem Te is, hogy valaki figyeljen rám, nehogy valamilyen hülyeséget csináljak. Vagy csak nem bízol meg bennem mégis, hogy gondot tudok viselni magamról? - pillantottam rá kihívóan csillogó szemekkel.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 9:22 pm

- Először is, az előkészülésből kihagytál egy nagyon fontos elemet, mégpedig engem, úgyhogy biztos, hogy nem egyedül fogsz készülni. Másodszor, már így is mindenhová felvettek, ahová esetleg akár csak egy párhuzamos univerzumban jelentkezni akartál, úgyhogy azon ne parázz. Harmadszor pedig, a tóparti bulira vagy Lily-vel mész, vagy egyedül, de az tuti, hogy én nem leszek ott - ráztam meg a fejem. - Erről ennyit. Biztos nincs szükséged semmire?
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 9:17 pm

- Három hét múlva készülhetek az első teliholdra, úgyhogy tervezek előtte visszatérni - nevettem keserűen. - Jövőhéten megkezdődnek a pályaválasztási előadások, és a hétvégén lesz a hetedévesek gyűlése a tóparton, amire muszáj elmennünk. De nyugodj meg, mindenképpen itt maradok még minimum négy napig. És igen, ha nem gond, akkor örülnék, ha feljönnél.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 9:11 pm

- Ha a prof csak egy kicsit is normális, nem fogja engedni. Még legalább három hétig nem. Úgyhogy aludj meg pihenj sokat, és utána úgyis visszatérhetsz, legalább kétszáz százalékon - dobtam a zoknit a zoknis kupac tetejére. - Azt hiszem, végeztem. Szükséged van valamire? Beugorjak holnap is?
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 9:08 pm

- Megbeszélem az Igazgatónővel, hogy tudjak innen is dolgozni - legyintettem rá. - És nem tudom, hogy Te hogy vagy vele, de nekem általában cipő takarja a zokniaimat, így valószínűleg azért nem láthattad. De ez csak egy tipp.
Örültem, hogy újra kellemes hangulat kezdett beszivárogni a szobába.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 9:04 pm

- És pontosan ezért nem hoztam semmi munkával kapcsolatos holmit - hajtogattam össze az egyik pulóverét. - Az pedig, hogy te mit gondolsz, jelenleg senkit nem érdekel, amíg Madam Pomfrey is úgy nem ítéli meg, hogy rendben vagy, mert jelenleg nem mondanám, hogy józan az ítélőképességed saját magaddal szemben - meredtem szigorúan a fiúra. - A bájitalokkal meg minden rendben van, valami srác el is vitte őket, egy másik meg azt mondta, kiosztott valami papírokat, de Mokka jobban el tudná mondani, mik történnek, én rendre elfelejtem őket - harapdáltam az alsó ajkamat. - De ne aggódj, Mokka és én mindent megteszünk azért, hogy legalább kilencven százalékos teljesítményt nyújtsunk. Nincs veszélyben a drágalátos Tusád - majd a kezembe vettem egy zoknit, és egy pillanatra elkerekedett a szemem. - Neked meg honnan van Vasemberes zoknid? És én miért nem tudtam róla eddig?
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 8:58 pm

- Ne aggódj, innen is tudok dolgozni - ültem vissza az ágyam szélére. - És amúgy is Madam Pomfrey már eléggé jól rendbe szedett, sokkal jobban vagyok, mint voltam. Sok tapasztalata van, éveken át foglalkozott... vér... vérfarkasokkal - kicsit köszörültem a torkomat, majd témát váltottam. - Mi a helyzet a bájitaltanosokkal? Felrobbantottak azóta mégvalamit? Hogy állnak a főzetek?
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 8:53 pm

A bocsánatkérésére csak reszketegen elnevettem magam, és megráztam a fejem.
- Olyan hülye tudsz lenni néha - motyogtam a pulcsijába, amit már szinte teljesen átitattak a könnyeim. - De ha még egyszer a munkádat előbbre valónak értékeled saját magadnál, akkor azt hiszem, én öllek meg - fenyegettem meg, és nem tudom, mennyire fájhatott neki, de olyan jó érzés volt, hogy az a test, ami kicsivel több, mint két nappal ezelőtt jéghidegen feküdt a vörös padlón, most meleg volt és életteli, hogy egy kicsit erősebben szorítottam magamhoz.
Egy pár pillanatig még kapaszkodtam belé, aztán eszembe jutott, hogy mennyire fáradt lehet, meg minden, úgyhogy elengedtem, és közöltem, hogy sürgősen feküdjön vissza, mielőtt seggbe rúgom, és legalább három hétig most még csak mozogni sem engedem. Amikor megbizonyosodtam róla, hogy biztonságosan és fájdalommentesen ül, visszatértem a holmijai kipakolásához, és az éjjeliszekrényére is tettem egy-két könyvet, hogy ne unatkozzon.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 8:44 pm

- Hát én sem szökdécselek örömömben tőle, de ez tényleg nem a Te hibád... - simogattam a haját óvatosan. - Csak éppen a Te ajtód előtt vesztettem el az eszméletemet... És, ha Te nem lennél, akkor én sem. Megmentettél.
A fehér falra meresztettem a szememet, s próbáltam kipislogni a könnyeket a szememből.
- Bocsánat, Liz.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 8:41 pm

- Annyira nagyon hülye vagy, Léo, annyira nagyon hülye! - zokogtam, és az arcomat a mellkasába temetve, átöleltem, és nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne okozzak neki fájdalmat egy túlontúl erős öleléssel. - Nem lélegeztél, Léo, hallod, nem lélegeztél, és azt hittem... Azt hittem... Most meg így egész életedre... Annyira nagyon sajnálom - és éreztem, hogy ez nem olyasvalami, amit valaha meg fogok bocsátani magamnak.
A vérfarkas-Léo örök emlékeztetőül fog ott állni tolószékes-Bastien mellett a mit-ne-bízzunk-soha-egy-ADHD-sra-akit-még-ráadásul-Liznek-is-hívnak lista elején.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 7:21 pm

- Nem a Te hibád, Liz - álltam fel minden fájdalmam ellenére, s magamhoz öleltem (remélve, hogy nem fog nagyon erősen ellenkezni, mert az nem biztos, hogy egészséges a számomra). - Az én hibám volt, mert nem tájékozódtam előre, mert elmentem az erdőbe, mert ahelyett, hogy rögtön a gyengélkedőbe mentem volna, még elvittem a kosarat a bájitaltanosoknak. Ne hibáztasd magad valami olyan miatt, amiről nem Te tehetsz. Értetted?
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 7:04 pm

Egy pillanatra megmerevedtem, aztán továbbra is szándékosan kerülve a fiú tekintetét, odasétáltam az ágya mellé. Elvettem a kezéből a szerkezetet, kínosan ügyelve rá, hogy ne érintsem meg a testét, de túlságosan remegett a kezem ahhoz, hogy segíthessek neki. Így úgy gondolkodtam, mintha Léo gép lenne, és kicsit könnyebb volt.
Ám miközben behelyeztem a szerkezetet, óhatatlanul hozzá kellett érnem a bőréhez, és látnom kellett a sebeit, így élesen bele kellett harapnom a számba, hogy ne kezdjek el sírni. Miután azonban sikerült behelyeznem, a lábaim nem tudtak mozdulni. Lesütött szemmel gyürködtem a pólóm ujját, majd úgy éreztem, ha ezt nem mondom ki, felrobbanok, és a szavak egyszerűen csak kiszaladtak a számon.
- Sajnálom, Léo, az én hibám meg a hülye agyamé, mert nem figyelmeztettelek. Az én hülye hibám ez az egész, és soha nem fogom megbocsátani, de majd ígérem, végigülöm melletted az éjszakákat, és azért csináltam ezt a szerkezetet, hogy könnyebb legyen, és majd egész biztos feltalálok valami olyat, ami ezt az egészet meggyógyítja, és annyira, de annyira sajnálom, Léo, az én hibám! - és akkor már azt hiszem, hogy nagyon sírtam, de nem tudtam volna megmondani, hogy ezért rázkódik-e a szoba, vagy csak a végletekig kifáradt, megzavarodott, és az elejétől defektes agyam szüleménye ez a mozgás.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 6:17 pm

- Köszönöm.
Fogtam a szerkezetet, s nézegettem, hogy milyen szépen és aprólékosan van kialakítva. Én magamnak is fel tudtam volna tenni, de úgy gondoltam, hogy a sebekre való hivatkozással esetleg el tudnám érni, hogy idejöjjön hozzám, hogy megnyugtassam, hogy bocsánatot kérjek, hogy megöleljem... Bármit, bármit, csak ezt ne.
- Tudsz segíteni? - kérdeztem rekedtes hangon. - Nem vagyok benne biztos, hogy fel tudom tenni magamnak.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 6:05 pm

Miután már a holmijai felét kipakoltam, megláttam a kis szerkezetet, amit tegnap este dobtam Léo cuccai közé. Egy kis ideig csak forgattam a kezeim között, aztán minden mindegy alapon megvontam a vállam, és az ölébe dobtam.
- Intravénásan adagolja a fájdalomcsillapítót és a nyugtatót - foglaltam össze tömören. - Én találtam fel, és olyan folyadék van benne, ami nem okoz függőséget. Lehet, hogy még kicsit kezdetleges, ha nem tetszik, vagy nem működik, majd javítok rajta - vontam meg a vállam, mintha ez nem lenne olyan nagy dolog.
Liz, ugye, csinálsz majd nekem műlábakat? Mindig olyan szép dolgokat csinálsz, sokkal szebb lábaim lesznek, mint bárki másnak!
Ingerülten megtöröltem a szemem, mert már nem tudtam különbséget tenni pulóver és zokni között.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 5:54 pm

- Oké, akkor ezt kérlek, mondd meg Madam Pomfrey-nak is, mert nekem nem hiszi el - próbáltam egy kis mosolyt csalni az arcára.
Az, hogy haragudott rám, az, hogy miattam érezte rosszul magát, sokkal jobban fájt, mint bármelyik seb a testemen.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 5:50 pm

- Fogd be, jó? - ingattam meg a fejem, még mindig csak a kezeimre koncentrálva. - Semmi nem történt, téma lezárva - terítettem a kabátját egy közeli székre, bár tudtam, hogy nem mostanában fog kimenni a szabadba.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 5:44 pm

Nem tudtam, mit mondhattam volna, de ez a csend borzalmas volt, úgyhogy muszáj volt valamit tenni.
- Én... khrm... Köszönöm... - mosolyogtam rá. - Madam Pomfrey mondta, hogy... Köszönöm...
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 5:39 pm

- Liz, szia! - integetett felém fülig érő vigyorral Bastien.
Az egész testéből különböző vezetékek lógtak ki, nem volt olyan része a testének, amely ne lett volna összeégett vagy összetörött, az arca egy sebkiállítás volt, és nem voltak lábai. De mosolygott, és az én hibám volt, hogy ez a mosoly fájt neki.

- Liz, szia! - köszönt mosolyogva Léo.
Az egész teste be volt bugyolálva pólyákba, az arca meg-megrándult, amikor rosszul mozdult, és örök életére vérfarkas lett. De mosolygott, és az én hibám volt, hogy ez a mosoly fájt neki.
Nem tudtam megszólalni, úgyhogy csak biccentettem egyet, és elkezdtem kipakolni a holmijait, hogy legalább azt ne neki kelljen. Konokul csak remegő kezeimet figyeltem, mert úgy éreztem, hogy ha ránézek, azonnal elkezdek vagy sírni, vagy kiabálni, vagy egyszerre mindkettőt.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 5:33 pm

- Ó, köszönöm szépen, hogy elhoztad őket! - hallottam Madam Pomfrey hangját. - Ott van, a legutolsó ágyon. Kérlek, le tudnád tenni oda? A derekam már nem a régi.
Nem számítottam rá, hogy Liz kimozdul a teremből, így nagy meglepetésként ért, amikor megláttam. Gyorsan felültem, próbáltam megigazgatni a párnát és a takarót, hogy minél egészségesebbnek látszódjak.
- Liz, szia! - köszöntem neki mosolyogva.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Vas. Nov. 12, 2017 4:54 pm

Aznap már a százhetvenkettedik kávénál és vagy a negyvenmilliomodik palacsintánál tartottam, amikor a szemem sarkából érzékeltem, hogy egy barna copfos, félénknek tűnő lány lépett be a főhadiszállásra.
- Mit akarsz? - mordultam oda a lánynak, bár csak hetedfüllel figyeltem, mert az egyikbe valaki folyamatosan hadart valamit, amit meg kellett volna jegyeznem, csak hát ugye nem ment, mert az agyam nem úgy működött, mint bárki másnak, mindeközben pedig nyolc gépen dolgoztam egyszerre, és valaki harmadik illetőnek beszéltem valami olyasmiről, amit magam sem értettem, csak elismételtem, amit Mokka mondott a másik fülembe.
Izgalmasnak izgalmas volt, az már egyszer biztos.
- Madam Pomfrey Léonard holmijáért küldött...
- Ott van a sarokban - intettem az állammal az említett irányba, ahová már az esetet követő órán belül összehordtam Léo összes nálam lévő cuccát, és átcsúsztam Papillon-hoz.
Pár elmosódó perc után, amiből semmire sem emlékeztem, a lány elköszönt, én csak valamerre az irányába intettem, majd azt vettem észre, hogy Mokka már nem diktál.
- Mi az, Mokka, mi baj van, gyerünk már! - sziszegtem, letakarva a mikrofont.
- Mademoiselle Sauveterre, bátorkodom megjegyezni, hogy ha én lennék Monsieur Harman, minden bizonnyal nem esne rosszul nekem, ha ismerős arcokat látnék, főleg nem egy ilyen nehéz időszakban.
- Mokka, ha Léo-t cseppet is érdekelné a saját sorsa meg a lelki és testi egészsége, nem kódorogna egyedül éjnek évadján a Tiltott Rengetegben vérfarkasok között. Erről ennyit. Folytassuk - utasítottam a számítógépet, majd ingerült mozdulattal letöröltem a könnyeimet, és már rákészültem, hogy tovább hadarok, de Mokka csak nem szólalt meg.
- Mokka! - kezdtem fenyegetően.
- Mademoiselle, határozott álláspontom...
Az én hibám, az én hibám, az én hibám. dübörögte a szívem.
- Néha nem tudom, ki irányít kit - dobtam le a fülemről a még mindig valamit igencsak közölni akaró illetőt, majd odaszóltam Mokkának. - Vedd át, harminc perc és itt vagyok! - azzal végigcsúszkáltam a vértől még mindig síkos padlón, alig három nap leforgása alatt másodszor is feltéptem az ajtót, és a lány után futottam.
Az egyik lépcsőfordulóban értem utol, de csak azért ismertem fel, mert nála volt Léo kockás kabátja is.
- Hagyd, majd én elviszem neki! - rántottam ki a kezéből kissé talán túl erőszakosan Léo cókmókját, majd leszegett fejjel, elkerülve a furcsállkodó tekinteteket, végigszáguldottam a folyosókon a gyengélkedő felé.
Az ajtó előtt lefékeztem, megálltam, és mivel a szívem azonnal nyolcszoros fordulatszámra kapcsolt, átkoztam magam, amiért nem hoztam kávét. Kettőt koppintottam, majd egy gyors pálcamozdulattal eltüntettem a vérfoltokat a cipőmről, és vártam a bebocsátást.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 4:30 pm

- Minden megvan - mondtam magamnak, majd miután megbizonyosodtam arról, hogy magam vagyok, óvatosan kikecmeregtem az ágyból (nem volt éppen fájdalommentes), és felkapva a kabátomat és az ingem maradványát a székről elindultam a kijárat felé. Már majdnem elértem az ajtót, amikor Madam Pomfrey megjelent a semmiből.
- Mégis mit gondolsz, hová mész? - pirított rá a javasasszony. - Sipirc vissza az ágyadba!
- Nem érti, Madam Pomfrey, nekem vissza kell mennem! - csattantam fel, mert már olyan közel voltam a szabadsághoz. - Itt csak bele fogok őrülni ebbe az egészbe!
- Nekem pedig az a feladatom, hogy ellássalak - bökte meg körülbelül az egyetlen ép felületet a mellkasomon. - Sicc! Hess! Vagy bármi, ami működik nálatok!
- Nem vagyok kisállat! - a fejemben lévő hang hozzátette, hogy hanem egy szörnyeteg... - Muszáj elmennem! Nem tudok mit kezdeni magammal, ha legalább már ez lett belőlem, akkor legyen valami hasznom!
- Fejezd be rögtön! Ha nem fogadsz szót, akkor hívom McGalagony professzorasszonyt!
- Argh... - morogtam dühösen, ami megint csak a milétemre emlékeztetett. Elindultam visszafelé, mert tudtam, hogyha McGalagony megjelenik, akkor végem van. Hirtelen megfordultam: - Akkor legalább kérem, Lizhez lemehetne valaki, hogy felhozzon nekem egy-két cuccot, hogy tudjak dolgozni. Kérem! Esküszöm, hogy jól fogok viselkedni!
- Rendben... - sóhajtott Madam Pomfrey. - De egy rossz szót se halljak ezek után!
Győzelem... - gondoltam magamban, s visszavánszorogtam az ágyamhoz.
Remélem, Liz fel tud küldeni mindent.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 1:35 pm

Egy kicsit elszundikálhattam, mert amikor legközelebb kinyitottam a szememet, McGalagony szemüvegéről visszaverődő fény vakított el.
- Jó napot kívánok, Professzorasszony! - ültem fel nem törődve az egy fokkal enyhébb, de még mindig éles fájdalommal. - Én, elnézést... Levittem az aszfodéloszt, úgyhogy a bájitaltanosok jól tudnak dolgozni, hacsak Hugh nem robbantotta fel újra az üstjét - hirtelen megijedtem. Mi van, ha megint felrobbant egy üst? És próbáltak felhívni, de nem vettem fel. Elkezdtem kutatni a telefonom után, de nem találtam. Az ingem helyett rengeteg kötés volt rajtam, s a kabátom is az ágyamtól messzebb volt ledobva egy székre. Megpróbáltam kikelni az ágyból, de McGalagony határozott hangja megállított, mielőtt még csak felülhettem volna.
- Mr Harman, ha felszakítja a sebeit, csak nehezíti a saját dolgát, és Madam Pomfrey egész éjszaka fáradozott azért, hogy életet leheljen Önbe.
- Elnézést, Tanárnő - sütöttem le a szememet. Pár másodpercnyi csend ülepedett le a teremben.
- Nem hallotta a híreket? Vagy annak ellenére merészkedett ki a Tiltott Rengetegbe, hogy tudta, mivel, vagyis kivel futhat össze? - nem beszélt hangosabban, mint szokott, de a hangja mégis jobban megijesztett, mintha kiabált volna velem.
- Én nem tudtam...
- Jegyezze meg, Harman, a híreket mindig el kell olvasni. Jobb tíz hamis hírt és egy hasznosat hallani, mint egyet sem. Ha Miss Sauveterre nem találja meg, már nem lenne itt köztünk.
- Én... Gondolom, akkor már nem vehetek részt a Tusa szervezésében így... - beletúrtam volna a hajamba, de a vállamon lévő sebek megakadályoztak benne.
- Természetesen nem. Meg kell várnia, amíg felépül annyira, hogy munkaképes legyen.
Nem hittem a füleimnek.
- De... egy vérfarkas... Ezek szerint nem fertőződtem meg?
- Harman... - a kezét a takarómra helyezte. - Ön vérfarkas... És az is marad élete végéig... De nem fogom csak azért kitenni a szűrét az egyik legjobb szervezőnek, mert likantróp. Az egyik legjobb diákom és barátom is az volt, s jobb ember volt egész életében, mint a többi mágus többsége.
Nem tudtam mit mondani, legszívesebben elsírtam volna magam. McGalagony megajándékozott a ritka mosolyának egyikével, majd felállt.
- De ha még egyszer azt látom, hogy a saját életét és egészségét kockáztatja a Tusa miatt, akkor búcsúzhat a pozíciójától.
- Köszönöm szépen - mielőtt megkérdezhettem volna, hogy mikor mehetek vissza, elhagyta a kórtermet, s egyedül maradtam a keserédes gondolataimmal.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman Vas. Nov. 12, 2017 11:57 am

- Szia! - mosolygott Liliana. - Nem gondoltam volna, hogy annyira hiányzik a társaságom, hogy rögtön rohansz.
- Nem rohantam, csak ismerem a rövidebb utakat - mosolyogtam. - Nem tudtam aludni, úgyhogy egy kis társaságra nem mondhattam nemet. Hova szeretnél menni?
- Vezess, nekem mindegy... - legyintett a lány, majd vetett egy pillantást a kezemben lévő csomagra. - Te komolyan hoztál kaját?
- Mondtam, hogy hozok - kacsontottam rá. - Egy igazi úriember sosem szegi meg a szavát.
- Igaz, igaz, nincs összefüggés - Liliana elnevette magát, de csak félhangosan, nehogy valaki meghalljon minket.
- Aú, ez övön aluli volt... - sértődötten elfordultam tőle, de leginkább csak azért, hogy elrejtsem a mosolyomat.
A sötét folyosók pókhálóját jobban ismertem, mint a tenyeremet, így rövid idő alatt már az egyik kedvenc beugrómban ücsörögtünk. Ezt a helyet kevesen ismerték, pedig innen lehetett a legnagyobb területet belátni a birtokból: jobboldalt a tó széle csillogott, szemben a Tiltott Rengeteg hullámzott akár a Fekete-tenger, de a Fúriafűz kígyóként tegergő ágai mögött Hagrid házának ablakából áradt ki a mézfény.
Most valahogy mégis más volt. Mintha a fák árnyékai sötét démonokként kacagtak volna rám, s a folyosó árnyékai is csak közelebb kúsztak hozzánk. Hogy eltereljem a figyelmemet az aggasztó gondolatokról, Anára pillantott, akinek a szeme fehérje elsötétült, a pupillája kifehéredett, s az írisze vészjósló-lila színben csillogott. Ösztönösen hátraugrottam, s bevertem a vállamat, ami hihetetlen fájdalomhullámot árasztott szét a testemben - görcsösen húzódtam össze.
- Hogy merészelsz a közelembe jönni,
Te szörnyeteg! - sziszegte Ana démoni mása.
Nem csak a testem, de a lelkem is égető érzéstől lüktetett, összeszorítottam a szememet, a számat, hátha tompul az érzés, de ehelyett csak a vér sós ízét éreztem erősebben...


- Lázálma van, ez természetes - visszhangzott Madam Pomfrey hangja a fejemben.
- Hogy történhetett ez, Poppy? - McGalagony hangja fáradtabbnak hallatszott, mint amilyennek valaha elképzelhettem volna. - A Mágiaügyi Minisztérium azt a közleményt adta ki, hogy már sikeresen elfogták.
- Minerva, a rendszer megváltozott a jó irányba, ez kétségtelen. De Te is tudod, hogy a politikai fogások ugyanazok maradnak mindig. Senki nem szeretne pánikot kelteni, valahol jól is van ez így.
- Tudom...
- Egyre feljebb megy a láza, de nemsokára lecsökken stabil 38 fokra - szólalt meg Madam Pomfrey rövid csend után. - Elkezdem hűteni, nehogy...

- Olyan szépen esik a hó! - hirtelen újra az ablaknál ültem, mintha mi sem történt volna. Biztos, csak elbambultam egy pillanatra. Mi más magyarázata lenne? - Sosem fogom megunni.
- Brazilíában nincs ilyen látvány, mi?
- Ó, ott örökké nyár van - úgy beszélt hozzám, hogy közben végig az ablakon túli világot fürkészte gesztenyebarna szemével. - Megvan annak is a szép oldala, de... Azon gondolkoztam, hogy ide költözöm véglegesen.
- Roxfortba?
- Nem... - a nevetése kellemes volt, mint a frissen hullott hó ropogása a csizmatalp alatt. - Nagy Britanniába.
A jégvirágos ablaknak dőltem, ami szépen-lassan elkezdte átnedvesíteni a pólómat.
- NF intézet érdekelne?
- Igen, de még meglátom. Jó lesz, hogy jönnek mindenhonnan ide, a Roxfortba, beszélni arról, hogyan mehetünk tovább. Mivel letettem a sztriptíztáncos terveimről, nem igazán tudom, merre menjek.
- Hogy mi? - tört ki belőlem egy hitetlen nevetés. Próbáltam egy kicsit helyzetet változtatni, mert már a csontomig hatolt az ablak hidege.
- Hosszú történet... - legyintett, miközben mosolyogva csillogott a szeme. - De a Tusa és Mr Solomon hatására rengeteg dolgot újraértékeltem.
- Jó hallani... - tovább ficánkoltam, miközben halkan szidtam magamat, hogy miért nem hoztam pulcsit. - Miről is beszélgettetek? Mert lényegében azért vagyok itt.
- Nem azért, mert nem tudtál aludni? - pillantott rám Ana. - Sok mindenről... Például szóba került, hogy...
A mondat végét nem hallottam, mert egy hirtelen mozdulat miatt kitörtem az ablakot, s hanyatt kizuhantam. Esés közben láttam, ahogy Ana egy szőke fiúnak, aki kísértetiesen hasonlított rám, meséli a történetet, de én valahogy kiszakadtam onnan és zuhantam a végtelennek tűnő mélységbe...


- Óvatosan!
Körbenéztem, s ahogy felismertem a gyengélkedő falait, ólomsúllyal zuhant rám a valóság. Madam Pomfrey állt mellettem, s próbált visszafektetni. Először nem teljesen értettem, miért, aztán a vállamból és a hasamból lüktető fájdalom tudatosította bennem, hogy valóban jobb, ha nem erőltetem.
- Jól van - a hölgyből ez a két szó sóhajtásként szakadt ki. Fáradtnak tűnt, de továbbra is sugározta magából a biztonság melegét. - Üzenek McGalagony professzorasszonynak, hogy felébredtél. Erős vagy, Harman.
Ahogy kisétált a szobából, szakaszosan kiengedtem a visszatartott lélegzetemet.
Léonard Harman
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285
Join date : 2017. Jul. 17.

Vissza az elejére Go down

Gyengélkedő - Page 3 Empty Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 4 oldal Previous  1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.