Gyengélkedő

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Gyengélkedő

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 5:25 pm

- Ígérem, nem megyek be órára, csak megkeresem egy barátomat - közöltem Madam Pomfrey-val. - Jobban félek Liztől, minthogy megpróbáljam ilyen állapotban.
Ez a vérfarkasdi nem a legjobb az egészségnek. Legalább öt-hat kilót fogytam két nap alatt, ami közel lehetetlennek tűnik, de valahogy mégsem az. Viszont úgy éreztem, hogy muszáj felkeresnem Nomut valamivel kapcsolatban, ami régóta keringett a fejemben, de az átváltozás közben tudatosult bennem teljesen.
- Jól van, menjél - sóhajtott a vajákosnő. - De vacsora előtt gyere vissza!
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 285

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Jan. 14, 2018 12:45 am

Amikor Léo és a javasasszony mögött becsukódott az ajtó, zsebre dugott kézzel kisétáltam a gyengélkedőből, és hívtam Mokkát.
- Az aurorköpenyes tervet nyisd meg. Egy perc, és ott leszek - ugráltam le a lépcsőkön, és végigcikázva a folyosókon, lefutottam a gondolataimat.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 12:35 am

Szemforgatással válaszoltam az anyai túlaggódásra.
- Persze, persze... - legyintettem, majd követtem Madam Pomfrey-t a kis szobába, ahol hosszú faggatózásnak néztem elébe.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Jan. 14, 2018 12:33 am

Ingerülten megforgattam a szemeim a becenév hallatára, majd megálltam, és megvártam, amíg Léo kiköhögi magát, de szerencsére már nem voltunk messze a gyengélkedőtől.
Amikor bekopogtattam, és Madam Pomfrey megkönnyebbült arca jelent meg az ajtónyílásban, betámogattam Léo-t.
- Legalább két nap, hallod? És vegyél be mindent, amit ad. Tudni fogom, ha nem így lesz - meredtem szigorúan a fiúra.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 12:27 am

- Persze, graine de citrouille - kacsintottam rá, de a Karma gyorsan vissza is ütött: erős köhögőroham tört rám.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Jan. 14, 2018 12:24 am

- Nem vagyok pici - vetettem Léo-ra egy gyilkos pillantást. - Csak Ti nőttetek túl magasra, de az nem az én hibám - motyogtam durcásan.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 12:22 am

- Hihetetlen vagy - összeborzoltam a haját, majd újra átkaroltam a vállát. - Még jó, hogy embernek is ilyen pici vagy, így könnyen lehet Rád támaszkodni.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Jan. 14, 2018 12:18 am

- Szóval két napig. Jó, én még azt is kicsit korainak tartom, de ha Te úgy érzed, ennyi elég lesz, akkor ebben ki tudunk egyezni - bólintottam határozottan.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 12:15 am

- Ha rajtam múlik, akkor most megyek első órára - közöltem, pedig most még én is tudtam, hogy ez nem a legjobb ötlet. - De mivel Madam Pomfrey-nek valószínűleg más a véleménye, lehet, hogy csak a délutániakra ülök be.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Vas. Jan. 14, 2018 12:06 am

Amikor Léo megölelt, lehunytam a szemem, és egy pillanatra hagytam, hogy mindaz, amit eddig visszatartottam, a felszínre törjön.
Annyira sajnálom. Mindent.
- Mennyi ideig maradsz a Gyengélkedőn? - kérdeztem aztán már az átjáró szájában, ahol lebegtetve egy faágat, hozzáérintettem a fúriafűz megfelelő göcsörtjéhez, hogy akadálytalanul tudjunk tovább haladni a kastély felé.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Vas. Jan. 14, 2018 12:01 am

- Felejtsd el - nevettem köhögve (vagy köhögtem nevetve). - Sokmindenért fogok még díjakat kapni, de ezt nem szeretném, hogy köztük legyen. De azért kedves tőletek.
Magamhoz öleltem oldalról, mert hálás voltam neki (és mert megint kifutott az erő a lábamból).
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 11:54 pm

- Igen - vettem vissza tőle határozottan a cuccokat, amiket átvett tőlem, aztán, amikor elindulva majdnem eldőlt, és, kicsit jól ismerve a hányás utáni tüneteket, valamint egy fél pillantást vetve az arcára, tudva, hogy nem lehet valami jó állapotban, átkaroltam a derekát, hogy egyenesben maradjon. - Ha szeretnéd, Mokka tud írni a Minisztériumba meg Oroszországba, hogy megdöntötted a rekordot. Lehet, hogy még egy serleget is kapsz érte - gondolkodtam hangosan, miközben beléptünk az átjáróba.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 11:48 pm

Az ablaküveg poros tükörképében vizsgáltam meg magam. Sápadtabb voltam, mint amúgy és az arcom is mintha beesettebb lett volna. Megigazítottam a hajamat, majd elindultam az ajtó felé. Két lépést se tettem, amikor rámtört a hányinger és éppenhogy elértem a feldőlt esernyőtartóig, amikor a gyomrom megszabadult tartalmától.
Remegve támaszkodtam az ajtónak, majd legszebb mosolyomat az arcomra varázsolva kiléptem a folyosóra és odasétáltam Lizhez.
- Mehetünk? - villantottam rá vigyoromat és felkaptam a cuccai közül párat, hogy segítsek cipekedni.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 11:42 pm

Figyeltem, ahogy átviszi a holmijait a szomszédos szobába, majd, amikor az ajtó becsukódott mögötte, felálltam, és körbejárva a szobát, összeszedtem a tálakat meg a Kinder Bueno-s csomagolásokat, amiket még a konzollal való játék közben dobáltam szét. Miután mindent a táskába tömtem, a hátamra kaptam a hátizsákot, és a termosz kávéval a kezemben kisétáltam a folyosóra, hogy ott a falnak támaszkodva várjam meg Léo-t.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 11:38 pm

Pacsit adtam neki, majd a földön kupacba hordott ruháimat, amiket az átváltozás előtt vettem le, a számba véve átvittem a szomszédos szobába és jelzésképpen becsuktam az ajtót.
Nem szerettem volna, hogy lássa a visszaváltozást - és nem azért, mert szégyenlős lennék.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 11:35 pm

Követve Léo tekintetét, én is észrevettem, hogy hamarosan itt az idő. Intettem a fejemmel, hogy kövessen, és visszakocogtam az eredeti szobánkba. Nem tudtam, hogy a visszaváltozásnál mennyire lesz majd szükség az emberi alakomra, de biztos, ami biztos, a porba rajzoltam a félkört, és a legközelebbi pislogásnál ismét csak a földön fekve találtam magam, ezúttal azonban a megszokott, kétlábú testemben.
Felülve megdörzsöltem a szemeim, aztán magamhoz ragadtam a termoszt, és ledöntöttem vagy fél liter kávét, mert már kezdtem igencsak homályosan látni a szobát.
- Jót játszottunk - nyújtózkodtam, majd rámosolyogtam Léo-ra. - Nagy vagy, kapitány! - nyújtottam a kezem pacsira.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 11:22 pm

Körülbelül feleakkora volt Liz, mint én, ami nagyon vicces volt, mert hasonlított a valóságban lévő helyzetre. A mancsomat játékosan rányomtam a fejére és oldalba löktem.
Kinéztem a törött ablakon. Lassan lemegy a Hold.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 11:05 pm

Félrebillentett fejjel vettem szemügyre a nyomokat, de nekem semmit nem mondtak. Ez vagy valami brit töri lesz, vagy általános töri, de abból már a Beauxbatons-ban is minden évben csak a pótvizsgán csúsztam át csodával határos módon.
Megerőltetve az agyam aztán felrémlett valami, amit még Mokka mondott, amikor pár nappal ezelőtt a Szellemszállásról gyűjtöttem információt. Ez lenne az a szoba, ahol Harry Potter és a barátai találkoztak Remus Lupin-nal és Sirius Black-kel? Egy vérfarkassal és egy fekete kutyával?
Elmosolyodva megcsóváltam a fejem, majd Léo-hoz ügetve, kedveskedve oldalba böktem az orrommal.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 10:57 pm

Vidáman vakkantottam, majd megmutattam neki a nózimmal a nyomokat a földön, hátha ő nem vette még észre, hol vagyunk.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 10:56 pm

Elszámoltam hatvanig, majd elvettem a mancsaimat a szemem elől, és kissé még imbolygó léptekkel, de körbefutottam a szobát. Léo-t nem találtam sehol, úgyhogy kisiettem a folyosóra, és igyekeztem szisztematikusan átböngészni a többi helyiséget. Magam is meglepődtem, mennyire gyorsan és könnyen hozzászoktam az új testemhez, bár tény, hogy a viszonylag kis testméret segített ebben.
Végül egy kifejezetten romos szobában találtam meg Léo-t, és diadalmasan elmosolyodtam, bár nem tudom, kutyaként ez mennyire sikerült.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 10:48 pm

Letakartam a szememet a két mancsommal, hátha megérti, hogy szívesen bújócskáznék. Harmadik próbálkozásra bólintott és letakarta a szemét, úgyhogy én elkezdtem futni, hogy keressek valami jó búvóhelyet. A farkastestemmel nem volt egyszerű, hiszen azért nem vagyok kicsi.
Csak akkor vettem észre, hogy abba a szobába sikerült betalálnom, ahol Sirius Black először találkozott hosszú idő után Remus Lupinnal.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 10:32 pm

Megnyugodtam, hogy elfogadta a teát, a játékra pedig mosolyogva az égnek emeltem a szemem.
- Átmegyek kutyába, úgy lehet, könnyebb lesz - tudattam Léo-val a tervemet, majd szóltam Mokkának, hogy indítsa be a program komplikáltabb részét.
- Mademoiselle Sauveterre, kötelességem jelenteni, hogy a programot ilyen távolságból még nem teszteltük, ezért a kimenetel...
- Mon Dieu, Mokka, hagyj már békén, én terveztem a programot, csak tudom, mikor működik és mikor nem - förmedtem rá a számítógépre, mire Mokka elhallgatott, a következő pislogásnál pedig már egészen más szögből láttam a szobát.
Egészen konkrétan a földön feküdtem, és felpattanva megállapítottam, hogy négy lábam van. Eddig ezek szerint még minden rendben. Először Léo-t mértem be, aki az eredeti testemet nézte, ami most elnyúlt a talajon, bal kezéből pedig kiesett a fogaskerék. Fel sem tűnt, hogy egészen eddig szorongattam.
Egy kicsit próbálgattam a négy lábon járást, majd amikor már elég biztosnak éreztem a mozgásom, odaporoszkáltam Léo-hoz.
Mit csinálunk? biccentettem félre a fejem.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 10:20 pm

Megböktdöstem a termoszt, mert behajlítható hüvelykujj hiányában nem tudtam kinyitni magamnak a teát. Liz kinyitotta nekem és egy kis tálkába öntötte.
English Breakfast... - gondoltam hálásan Lizre, reméltem, látja a kiskutyaszemeimen.
Apropó kiskutyaszemek. Beálltam a kutyáknál látható "játsszunk!" pozícióba, bár ötletem nem volt.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Jan. 13, 2018 10:15 pm

- Bonjour, La Belle au bois dormant - mosolyogtam rá Léo-ra, amikor felébredt, és visszasüllyesztettem a táskába a konzolt.
Csupán csak pár óra alatt eljutottam az ötszáznegyvenhatodik szintig, ami már személyes rekordnak számított. Más kérdés, hogy ezalatt elfogyott a tizenöt liter kávé, úgyhogy hozatnom kellett új adagot Mokkától a varjúmmal.
- Mire van szükséged? - fürkésztem a testét árulkodó jelek után kutatva.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Jan. 13, 2018 10:09 pm

El sem tudtam képzelni, mennyire álmos voltam. Pár óra alvás után felébredtem és elkezdtem bökdösni Lizt az orrommal.
Léonard Harman

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

1 / 4 oldal 1, 2, 3, 4  Next

Vissza az elejére

- Similar topics