Az Új Trimágus Tusa
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tantermek

+10
Charlize Brown
Natasha Horne
Liliana Castellano
Matt Hunter
Léonard Harman
Anthony Lewis
Alex Chekov
Nomusa Adeyemi
Jev Chekov
Admin
14 posters

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 17, 2018 11:15 am

Amikor meghallottam Léo hangját, az érzelmileg eddig sem túl stabil agyam összes gondolkodásra alkalmas sejtje kikapcsolt, és szinte azzal a lendülettel felugrottam a székből, és végigfutva a szobán, az időközben egyensúlyát visszanyert Hugrabugos fiú mellett elrohanva lényegében Léo-ra vetettem magam, és a kabátjába fúrva az arcom, szorosan megöleltem.
- Szia Léo! - mormogtam a kabátjába, miközben belélegeztem az ismerős Léo-illatát, és úgy éreztem, a szívem menten felrobban attól a szeretettől, amit Iránta éreztem.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Szomb. Feb. 17, 2018 11:05 am

- Szia Liz! Hoztam Neked mindenfélét Roxmortsból - ezekre a szavakra nem csak a gyomrom ugrott össze, hanem az egyensúlyomat is rögtön elvesztettem, mivel az ajtó megmozdult mögöttem. Egyedül egy gyorsan lendülő kéz tartott vissza attól, hogy elterüljek a földön és ez a kéz Léóhoz tartozott. - Szia Neked is!
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 17, 2018 12:57 am

Röviden biccentettem, és ahogy a tekintetem tetőtől-talpig végigsuhant a fiún, megnyugodtam. Örültem neki, hogy éppen Ő az, aki Léo-t segíti az útján, és aki a vérfarkasságot illetően tanácsokkal tudja ellátni. Megnyugtató, kellemes és békés kisugárzása volt, és Neki elhittem, hogy ha bárki, akkor Ő enyhítheti Léo fájdalmát.
Viszont akkor marad a betöréses terv. Lassan el kéne kezdenem írni egy listát, hogy mennyi mindent kell majd Mokkának mondanom, amikor felkel.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Szomb. Feb. 17, 2018 12:45 am

Muszáj volt kuncognom egy kicsit.
- Gyógyítani annyira, mint bárki más - mondtam végül. - Viszont abban tudok segíteni neki, legalábbis remélem, hogy megtanulja kezelni és a maga javára fordítani. Mert nem átok ez, csak erre még rá kell jönnie.
Visszaemlékeztem az első éveimre, hogy mennyi időbe került, mire megértettem, hogy mit is jelent számomra az, hogy vérfarkas vagyok. A legtöbben akadálynak tartják, ezért lehetőleg nem is beszélnek róla, de - ahogy minden másban - ebben is rengeteg lehetőség rejlik.
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 17, 2018 12:22 am

- Nem, köszönöm - utasítottam vissza gyorsan az ajánlatát, mert ugyan csak egyszer kóstoltam vajsört, de a francia varázslatos italokhoz szokott gyomrom már akkor sem tudott megbirkózni a brit finomsággal. - Mennyire tudod enyhíteni vagy gyógyítani a vérfarkasság tüneteit? - kanyarodtam vissza az engem foglalkoztató témához, és kutató pillantást vetettem a fiúra.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Szomb. Feb. 17, 2018 12:16 am

- Teljesen megértem, hogy miért érezheted így, de azért néha talán mégsem olyan rossz kimozdulni - álltam kicsit nagyobb terpeszbe, miközben megcsörrentek az üvegek a táskámban. - Hoztam vajsört, esetleg kérsz?
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 17, 2018 12:13 am

Csak egy biccentéssel reagáltam a válaszára, és örömmel konstatáltam, hogy a kávé megnyugtató, ismerős ízétől kezdem ismét a földön érezni magam.
- Nem mentem. A közösségi terek nem igazán az én műfajom - ráztam meg a fejem, és most, hogy egy kissé kiegyensúlyozottabban tudtam gondolkodni, az agyamban kérlelhetetlenül beindultak a fogaskerekek, hogy ki lehet ez a fiú, akinek Léo mesélt rólam, aki tudja Róla, hogy vérfarkas, és akivel személyes ügyei vannak.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Szomb. Feb. 17, 2018 12:07 am

- Az a helyzet, hogy kényelmetlen téma, úgyhogy nem erőltetem - mosolyogtam rá. - Még valószínűleg Anával van úgyis, szóval nem nagyon szeretném zavarni. Te nem mentél Roxmortsba, ugye?
A hátamat a még mindig félig nyitott ajtónak támasztottam kockáztatva, hogy egy hirtelen mozdulattól kimegy alólam és elesem.
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 17, 2018 12:03 am

- Nem zavarsz, de ha tényleg annyira személyes, akkor szerintem a folyosókon nagyobb eséllyel kaphatod el egy Neki is megfelelő pillanatban - tanácsoltam a fiúnak, és egy pálcaintéssel kihívva a szekrényből egy tálca kávét, felkaptam egy pohárral, nagyon remélve, hogy magamhoz térít annyira, hogy tudjak koherensen gondolkodni.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Pént. Feb. 16, 2018 11:59 pm

- Nem teljesen... - természetes, hogy a húga tudja, nem is értem, honnan gondoltam, hogy nem. - Ez inkább... személyes ügy. Igazán nem szeretnélek ám zavarni.
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Pént. Feb. 16, 2018 11:54 pm

- D'accord - válaszoltam reflexből, és már csak miután kimondtam, jöttem rá, hogy franciául szólaltam meg, így megismételtem a választ, ezúttal angolul. - Esetleg... vérfarkas-ügyben keresed? - jutott eszembe egy lehetséges magyarázat, hiszen halványan emlékeztem, hogy mintha Léo említett volna még az első napokban egy nevet, amit Madame Pomfrey adott meg Neki, hogy szükség esetén forduljon Hozzá.
Ha pedig a fiú valahogyan tud segíteni Léo-nak, akkor nekem is tud; és még az is lehet, hogy megspórol nekem egy illegális behatolást a Mágiaügyi Minisztérium Rejtély- és Misztériumügyi Főosztályára.
- Kérsz valami meleget inni? Nincs túl kellemes idő itt lenn - pattantam fel, és kérdőn a fiúra pillantottam.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Pént. Feb. 16, 2018 11:46 pm

- Ó, még be sem mutatkoztam, bocsánat - jöttem most én teljesen zavarba. - Shikoba Talako vagyok, Hugrabugos. Léo egy... barátja, ismerőse. Csak beszélni szerettem volna vele valamiről, semmi különleges.
Még mindig fogtam az ajtót.
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Pént. Feb. 16, 2018 11:43 pm

Nagyot nyeltem, és visszatartottam a forró könnyeket, amik kitöréssel fenyegettek.
- Egy cseppet sem hiányzik a Beauxbatons, mert Léo mindig is sokkal jobban hiányzott, bármennyire is szeretem Franciaországot - mondtam ki teljesen őszintén. - Egész életemben nem történt még velem olyan jó dolog, mint hogy eljöttem a Roxfortba az utolsó évre - kaptam el a tekintetem, és az ujjaim vad tempóban adogatták egymásnak a fogaskereket a jobb zsebemben.
Attól féltem, hogy a szívem mindjárt felrobban attól a milliónyi meghatározhatatlan érzelemtől, ami kavargott bennem, így pár gyors, felületes légvétellel igyekeztem visszahozni magam az alagsorba, és elterelni a témát.
- Miért keresed Léo-t? Esetleg én tudok segíteni?
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Pént. Feb. 16, 2018 11:32 pm

Ahogy meghallottam a francia akcentusát, rögtön rájöttem, hogy ő az és nem lőttem mellé. Türelmesen vártam, hogy megszólaljon, nem szerettem volna rátelepedni.
- Igen, Léo mesélt rólad - feleltem, majd próbáltam beszélgetést kezdeményezni. - Tök jó, hogy a tesóddal lehetsz az utolsó évben a suliban, nem? De azért hiányzik Beauxbatons?
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Pént. Feb. 16, 2018 11:28 pm

Azt hiszem, a megszólalása után vagy fél percig meredtem az ajtón belépő fiúra tökéletes csendben, és nagyjából úgy éreztem magam, mint akit alaposan fejbe vertek, miközben a szívem össze-vissza kalimpált. A szavai nyomán melegség zubogott végig az ereimen, felforrósítva az arcomat, és így már a szoba sem tűnt olyan hidegnek.
A... húga?
- Léo nincs itt - válaszoltam végül valami számomra is furcsa hangon, kimondva az első dolgot, ami eszembe jutott, bár erre valószínűleg már a belépő fiú is rájött. - Tőle... tőle hallottál rólam? - bukott ki belőlem a kérdés, és még mindig hatalmasakat dobbanó szívvel pislogtam fel a fiúra, hasztalan igyekezve összeszedni magam és a gondolataimat.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Pént. Feb. 16, 2018 11:17 pm

Ahogy beléptem, rögtön láttam, hogy Léo nincs a teremben: ez egyszerre csalódottsággal és simogató megkönnyebbüléssel töltött el. A lány, aki megpördült, ijedt farkaskölyök emlékét idézte fel bennem, aki ijesztőnek szeretett volna tűnni.
- Szia! - köszöntem neki szelíd mosollyal. - Bocsi, Léót kerestem.
Majd annak ellenére, hogy ott hagyhattam volna ezzel a mondattal, mégis folytattam. Tudtam, hogy nem sok esély van rá, hogy beletrafálok, de úgy éreztem, szükségem van egy kis beszélgetésre valakivel, aki nem tudja olvasni a gondolataimat.
- Te Liz vagy, Léo húga, ugye?
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Pént. Feb. 16, 2018 11:12 pm

Még éppen időben zártam be a biztonsági felvételeket tartalmazó mappát, amiket az imént elemeztünk ki Mr Solomonnal, amikor egy kopogtatást követő igen rövid idő múlva valaki kinyitotta a pár másodperccel ezelőtt az auror nyomában becsukódott ajtót. Már nem maradt időm arra, hogy elrejtőzzek a szekrényben, Mokka pedig aludt, így nem tudott volna figyelmeztetni.
Némán szentségelve egy gyors kézmozdulattal bezártam az összes ablakot, ami nyitva volt, majd kabátom zsebébe dugva a kezem, az ajtó felé pördültem, és igyekeztem felkészíteni arra eszeveszett sebességgel száguldó gondolataimat és féktelenül kalapáló szívemet, hogy valami helytálló magyarázatot találjak arra, hogy mégis mit keresek a jéghideg alagsorban egy rakás számítógéppel és egy gurulós bőrszékkel együtt az éjszaka kellős közepén.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Shikoba Talako Pént. Feb. 16, 2018 11:04 pm

A nyirkos fal nyugtalanító hideget árasztott magából. Már többször láttam bemenni Léót egy alagsori terembe, így amikor a Mardekárosok nem tudták megmondani nekem, hogy hol van, rögtön arra vettem az irányt. Ha Linnek már megígértem, hogy beszélek vele, akkor egy próbát mindenképpen meg kell tennem.
Nagy levegőt vettem, majd tompán kopogtam a tölgyfaajtón és lenyomtam a kilincset.
Shikoba Talako
Shikoba Talako

Hozzászólások száma : 65
Join date : 2018. Jan. 14.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 10, 2018 10:13 pm

Nem reagáltam, csak benyitottam a főhadiszállásra, és miközben a felvételek között válogattam Papillon-nál, megállapítottam, hogy a bal karom tökéletesen érzéketlen. Mivel egyre gyakrabban fordult elő, lehet, hogy majd jeleznem kéne Mokkának, hogy találjon rá valamit. Bár, mire felébred, nagy valószínűséggel elfelejtem.
- Ez lenne az - nagyítottam ki a felvételt a furcsa kalapos és a szőke férfiről, és elindítottam.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Joseph Martin Solomon Szomb. Feb. 10, 2018 10:09 pm

- A segítségkérés nem a gyengeség jele - mondtam neki azt, amit nekem is oly sokan mondtak. McGalagony, Hagrid, sőt, még Harry Potter is. - Sőt.
Újból elhomályosodott a látásom, amikor a lépcsőről leértünk az alagsor folyosóira, de sikerült megtartani az egyensúlyom. Örültem, hogy én mentem hátul.
Joseph Martin Solomon
Joseph Martin Solomon

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2017. Dec. 03.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 10, 2018 9:32 pm

- Minden rendben, megoldom - húztam fel a vállamat bosszankodva, és elfordítottam a fejem.
Az ADHD-mmal sok mindent nem lehetett kezdeni, márpedig alapvetően az ebből fakadó koncentrációképesség hiánya, a csapnivaló memóriám, valamint a diszlexiám képezték a probléma gyökerét; de eszem ágában sem volt ezzel takarózni, és már csak az hiányzott, hogy ez az egész kitudódjon.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Joseph Martin Solomon Szomb. Feb. 10, 2018 9:26 pm

- Arról, hogy hogy tudsz megbirkózni az akadályokkal - feleltem a testbeszédét fürkészve. - Ha bármelyik tantárgyból szükséged van segítségre, szóljál nekem is nyugodtan.
Joseph Martin Solomon
Joseph Martin Solomon

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2017. Dec. 03.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Szomb. Feb. 10, 2018 9:20 pm

- Mit szeretne tudni? - vetettem oda durcásan, a pillanat törtrésze alatt átmenve védekező-üzemmódba, miközben azért lassítottam a tempón, hogy annyira ne előzzem le.
Reméltem, hogy nem arról az alkalomról szeretett volna kérdezni, amikor McGalagony kizavart a teremből, mert teljesen üresen adtam be a Mágiatörténet-vizsgámat. Vagy amikor csak úgy mentem el Bűbájtan-vizsgára, hogy előtte Léo erőnek erejével rángatott ki a szekrényből, de így is késtünk. Vagy amikor egy pár másodpercre kikapcsoltam Bájitaltan-vizsga alatt, és az alatt az összes futóbabom világgá ment. És, ha jól emlékszem, még nem is mentem végig az összes vizsgán.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Joseph Martin Solomon Szomb. Feb. 10, 2018 9:12 pm

Meg sem próbáltam tartani vele a tempót, tudtam, merre kellett menni.
- Majd a felvételek segíteni fognak - mondtam, bár inkább csak magamnak, mint neki. - Amúgy a héten szerettelek volna megkeresni a vizsgákkal kapcsolatban. Jacq... Léonard többnyire tájékoztat, ha találkozunk, de azért jobb lenne Tőled hallani.
Joseph Martin Solomon
Joseph Martin Solomon

Hozzászólások száma : 22
Join date : 2017. Dec. 03.

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre Pént. Feb. 09, 2018 10:48 pm

- Nem, csak annyit tudok, amit a két férfi mondott, fogalmam sincs, kik lehetnek benne - ráztam meg a fejem, miközben jobb kézzel kinyitottam az ajtót, és előre siettem. - Mintha valami... fiúról meg talán... lidércről beszéltek volna, de nem... nem hiszem, hogy mondtak mást - ugráltam le pár lépcsőfokon kettesével, és már csak egy sarkon jöttem rá, hogy lehet, hogy a gondolataimba merülve kicsit gyors tempót diktáltam.
Guenièvre Sauveterre
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 290
Join date : 2017. Jul. 16.
Age : 24
Tartózkodási hely : Beauxbatons Mágusakadémia

Vissza az elejére Go down

Tantermek    - Page 3 Empty Re: Tantermek

Témanyitás by Ajánlott tartalom


Ajánlott tartalom


Vissza az elejére Go down

3 / 21 oldal Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next

Vissza az elejére


 
Engedélyek ebben a fórumban:
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.