Tantermek

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down

Re: Tantermek

Témanyitás by Léonard Harman on Szomb. Nov. 04, 2017 8:58 pm

Miután a nyolcadik galacsint dobtam az öngyújtó papírkosárba, úgy döntöttem, hogy most nem vagyok használható már. Nem hiszem el, hogy Liz jobban bírja, mint én. Nem iszom elég kávét...
Masszírozni kezdtem a halántékomat, majd feltettem az első kérdést, ami eszembe jutott.
- Ha Te animágus lehetnél, mi lennél?
Léonard Harman

Hozzászólások száma : 176

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Szomb. Nov. 04, 2017 8:53 pm

- Izgalmasnak hangzik - kaptam be unottan egy cseresznyés nyalókát, felvont szemöldökkel vetve egy rövid pillantást a papírokra.
Guenièvre Sauveterre

Hozzászólások száma : 166

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 11:33 pm

- Nem is vitát, hanem egyszerű beszélgetést szerettem volna nyitni, de akkor ezt egy nyugodtabb pillanatban ejtjük meg - feleltem, miközben nem néztem fel a papírból. A toll kellemes sercegése jó hatással volt az agyamra, így sokkal egyszerűbbnek tűnt, mint pötyögni. - Gondolkozom egy nyitóbeszéden, plusz köztes kommenteken, meg ilyenek.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 11:30 pm

- Viszonylag sok mindenben, de erről sem most, sem a jövőben nem óhajtok vitát nyitni - zártam le a témát, majd féloldalas pillantást vetettem Léo-ra. - Mit körmölsz ilyen sebesen?
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 11:28 pm

- És mégis miben más? - forgattam a szememet, miközben hagyva a tervezést megnyitottam egy dokumentumot. Egy ideig néztem a kurzor ritmikus villogását, majd bezártam, elővettem az egyik füzetemet (bájitaltan) és oda kezdtem el írni a szöveget, amit műsorvezetőként mondanom kéne.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 11:23 pm

- Az más - szívtam bele a kólámba, és megdörzsöltem a szemem. - De ahogy gondolod, felnőtt ember vagy, majd fellapátolod magad a földről - rántottam meg a vállamat, és tovább csapkodtam a billentyűzetet.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 11:22 pm

- Á, bírom még - legyintettem. Fele-fele arányban a koffein és a lelkesedés hajtott, de tudtam, hogy ezt a próba utáni énem eléggé meg fogja bánni. - Te sem aludtál már mióta.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 11:20 pm

- Akkor nem szeretnél esetleg aludni egyet? - érdeklődtem Léo-tól, miközben Camouflage és Papillon között csúszva beindítottam egy Queen-albumot a fülesemben, és folytattam a munkát az emlékekkel.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 11:18 pm

- Akkor az azt jelenti, hogy 20 órán át dolgoztam folyamatosan. Nem rossz - nevettem el magam és visszaültem a géphez, hogy most azt nézzem, az összhatás milyen lesz, milyen szögekből lesz érdemes közvetíteni és mikor.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 11:13 pm

- De legnagyobbrészt igen - kortyoltam egyet a kétliteres kólámból. - Mokka, mennyi ideig volt bent?
- Két órán keresztül, Mademoiselle - válaszolt alázatosan a számítógép.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 11:00 pm

- Nem csak az én ötletem volt... - próbáltam védekezni. - Mennyi időt voltam bent?
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 10:35 pm

- Ezért szerintem még fel is darabolnak, miután kivégeznek - rágcsáltam egy sült krumplit, és felmutattam a hüvelykujjam Léo felé. - Most már egész biztos, hogy kinyírnak.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 10:25 pm

- Köszönöm - mutattam fel a hüvelykujjamat. - Majd még dolgozunk azon, hogy a műsorvezetés hogy legyen, de Te most térj vissza az emlékekhez, én pedig eldolgozgatok itt.
A színpadon már nem kellett dolgozni, mivel a sima T alap és a dupla-T-s háttér eléggé egyszerűen elkészíthető volt a számítógéppel. Inkább a pároknak készülő kanapés beugrókkal foglalatoskodtam.
Először Liliana és Jabari helyéhez láttam neki. A kanapé ülőrésze homokszínű volt, míg a hátrészt mélyzöldre változtattam, így az erdő és a sivatag egyszerre jelent meg. A párnák végül narancsos színre választottam, hogy adjon hozzá egy kis melegséget. Az emlékekből kivettem egy-két tárgyat (Anáéból a "Foglalt Mrs. Castellano részére" feliratú papírt, a lány tánccipőit, illetve azt a magnót, amiről a zenét játszottuk gyakorláshoz. Jabari emlékeiből a fellépőruháját, Asszuán zászlaját és a növénytanos könyvét emeltem át), amiket ízlésesen elhelyeztem a kanapén vegyesen, jelezve, hogy összetartoznak (mint bajnoktársak/barátok, természetesen).
Ezután Matt és Charlie beugrója következett, amiket hasonlóképpen díszítettem fel, de a színvilága vöröses-narancsos volt a kanapénak. Charlie emlékeiből a fekete keretes szemüvegét, a kiscicát és egy közös képet a Colourblindról, míg Mattéből a ShadowParty képét, a fonendoszkópot és az orvosi pecsétet találtam a leglényegesebb (és nem túl sokat mondó) dolognak.
Natasha és Pavel kanapéja baloldalt vörös, jobboldalt kék, s közte átmenetes volt. Natashánál merészkedtem a gyógyszeres dobozát eldugni a lila díszpárna mellé, ahogy a gitárját és egy köteg kottát is elhelyeztem úgy, hogy azért nekik is maradjon hely. Pavelnél egy csöppet nehezebb dolgom volt: végül a küszöbön elhelyezett (majd később elégetett) boríték, a Serlegbe bedobott cetlije és a házak pontjait jelző szerkezet kicsinyített változata volt a döntésem.
Viszont ekkor döbbentem rá, hogy gőzöm sincs, mennyi idő telt el, úgyhogy szóltam Liznek, hogy hozzon ki.

- Na, szerinted egyelőre milyen? - néztem a lányra.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Pént. Nov. 03, 2017 9:29 pm

- Tökéletesen hallak - biztosítottam Léo-t, majd pár kattintással beraktam admin módba. - Sok sikert, lakberendező kapitány - tettem fel a lábaim az asztalra, majd a kezembe vettem egy kontrollert, és miközben a képernyő jobb alsó sarkában látszó apró kockán keresztül fél szemmel lestem Léo minden mozdulatát, megnyertem pár futamot Leonidas ellen.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Pént. Nov. 03, 2017 9:12 pm

Szavakkal le nem írható, hogy mennyire izgultam. Amikor a számítógép beletöltötte a programot a fiolába, mazsolaméretűre ugrott össze a gyomrom. Sehol nem volt már a fáradtság, ami alig negyedórája megpróbált ledönteni a lábamról. Vagy hússzor a hajamba túrtam, mielőtt beleöntöttem volna a merengőbe a neonkék folyadékot.
- Na, most ugrik a majom a vízbe... azaz a merengőbe - mosolyogtam, majd belenyomtam a fejemet az opálos fényű katyvaszba.

Merengőt nem használtam gyakran, de így is tudtam, hogy nem ugyanazt az érzést éltem át - ez jóval kellemetlenebb volt annál. Nem baj, úgyis csak egyszer kell ezt majd átélniük. A terem egyelőre sivár volt, most jön csak az igazi tervezés, de azt innen egyszerűbb.
- Liz, hallasz engem rendesen? - néztem körbe. - Ha igen, akkor kérlek, tegyél át admin módra.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Csüt. Nov. 02, 2017 11:19 pm

- Menj csak, majd én figyelek - rendezkedtem be Camouflage mellett, és rendeltem Mokkától egy adag sült krumplit.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Csüt. Nov. 02, 2017 11:16 pm

- Khrm... - köszörültem a torkomat, majd nemes egyszerűséggel meglendítettem a pálcámat. - Invito merengő!
A ruhakupacból a sarokban előkerült a merengő, amit azért tartottam itt már két hete, hogyha eljön a pillanat, akkor előhívjam.
- Nos, megcsináltatom a géppel, hogy írja ki a folyadékba a programot, beleöntöm a merengőbe és belemegyek - magyaráztam. - Te pedig kintről tudod nézni a dolgokat és kimenteni, ha véletlenül bent ragadnék. Egyéb kérdés?
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Csüt. Nov. 02, 2017 11:13 pm

- Nem lett rossz - vettem szemügyre a kis szobát, és ami pár, elenyésző programhibát találtam benne, gyorsan kiküszöböltem. - Hogy tervezed tesztelni, kreatív kapitány?
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Csüt. Nov. 02, 2017 11:10 pm

- Nem hagylak magadra - legyintettem, úgyhogy nekiálltam a tervezésnek. A helynek a főbb tulajdonságai már kezdtek összeállni, már csak a díszítések maradtak, plusz a bajnokok opcióinak beállítása. Minden párnak külön kis beugrót csináltam, amit majd az emlékekből kiragadott pár tárggyal díszítek ki. A színpad, ahova majd felállnak, a hangulatukhoz képest fogja változtatni a színét, illetve gondolattal pár emlékképet tudnak majd kivetíteni a mögöttük lévő falakra, ha szükségesnek érzik. Pár órámba telt ez is, de még így sem hittem el, amikor a számítógép kijelezte, hogy "Belépésre alkalmas" a hely. Szóval innentől kezdve konkrétan a helyszínen tudom majd befejezni a díszítéseket, tesztelni a program működését, ami újabb energialöketet adott. Boldogan pattantam fel a székemből. - Igen!
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Csüt. Nov. 02, 2017 11:04 pm

- Nem szükséges, Mokka meg én megoldjuk - intettem le Léo-t. - Inkább most menj ki egyet a friss levegőre és szellőztesd ki a fejed, vagy aludj egyet. Sokat dolgoztál ma, megérdemled - fordultam vissza a számítógép felé, és amikor Alfons bejelentkezett az autóversenyzős játékunkba, ismét éreztem felgyorsulni a szívverésemet, ahogy emléket fűztem emlékbe, miközben sorra nyertem a futamokat.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Csüt. Nov. 02, 2017 10:59 pm

Ha nem lett volna ennyire fontos, hogy minden elkészüljön időre (és nem lett volna bennem körülbelül öt liter feketetea), akkor valószínűleg a kimerültségtől sírva terültem volna el az asztal alatt eszméletlenül (akármennyire is lehetetlenül hangzik).
Hihetetlenül jól haladtunk és pár órával később már csak két párosnak nem voltak készek az emlékei és még mindig volt négy napunk a kezdésig úgy, hogy a többit ennél nem hosszabb idő alatt raktuk össze.
- Figyelj, ezzel még Mo... - gyorsan elharaptam a szót, mert nem szerettem volna egy újabb áramszünetes hisztit. - ...McGalagony is végezne a próbáig, úgyhogy szerintem én dolgozom a lezárásán, ha szerinted belefér.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Csüt. Nov. 02, 2017 10:53 pm

- Mademoiselle Sauveterre, készen állok a szolgálatra - jelentkezett be (ezek szerint) hat óra elteltével Mokka ismét, mire derűsen letoltam a fülemről a fülhallgatót, és köszöntöttem a fedélzeten kedvenc számítógépemet.
- Üdv, Mokka! Jó, hogy jössz, mert körülbelül kétszáztizennégy pohár kóla hiányom van, komoly sült krumpli-elvonási tüneteim vannak, illetve azt hiszem, Léo-nak szüksége van egy Aspirinre - vetettem oda a számítógépnek könnyedén, majd amikor aktiválódásának köszönhetően újra megjelentek a levegőben a felugró ablakok, és legalább háromszáz hibaüzenettel találtam magam szemközt, aminek legalább a felét úgy emlékeztem, átdobtam Léo-nak kezelésre, összehúzott szemekkel vetettem bele magam az emlékekbe, Mokkával folyamatosan konzultálva a hibás részekről.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Csüt. Nov. 02, 2017 10:43 pm

- Ha Mokka visszajön, én fogom kiszolgálni őt... - motyogtam, de természetesen mindent megcsináltam, ahogy Liz kérte. Hat teljes órán át gurultam ide-oda, dolgoztam nyolc monitoron egyszerre, és szerintem, ha eddig nem ütött volna be nálam az őrület, ezután már biztosan. Az egyik házimanó vicceskedve adott nekem egy zoknit, hátha felszabadulok, de a pillantásomra inkább hozott nekem egy bögre Earl Gray-t, amiben nem cserélgettem a filtereket, hanem csak mindig hozzávágtam egyet, úgyhogy lehet, hogy az is egy kicsit az agyamra ment.
Léonard Harman

Témanyitás by Guenièvre Sauveterre on Csüt. Nov. 02, 2017 10:40 pm

- Ó, és még kávéfőző is van! Na, a Beauxbatons-ban ilyen sincs - vettem észre az apró kis masinát, majd odacsúszva hozzá, pár pálcamozdulatot követően a gépezet magától kezdte gyártani a kávét, és miután pár itt felejtett tálcát is megbűvöltem, hogy szállítsák nekem az elkészült adagokat, angyali mosollyal Léo-ra pislogtam. - Tudnál, kérlek, szólni a házimanóknak, hogy fél órán belül szükségem van úgy ötven nutellás palacsintára? Lekötelezel - fordultam vissza a munka felé, majd amikor Léo visszatért, utasítottam, hogy ugyan nézzen már rá az ötös emlékfolyamra, mert valami az egyik pár második emlékének a felénél hiányzik, meg kéne találni az elbújt darabot, és be kéne illeszteni, de közben jó lenne, ha a harmadik elejére is ránézne, mert valamiért jelen pillanatban nem engedi már az első emlék sem a belépést.
Guenièvre Sauveterre

Témanyitás by Léonard Harman on Csüt. Nov. 02, 2017 10:31 pm

- Ne vitatkozz franciákkal vagy robotokkal, de különösen ne francia robotokkal - morogtam, miközben átrohantam a Mardekár klubjába a kávéfőzőért. Mivel a többieknek éppen suliidő volt, senki nem reklamált, de tudtam, hogy amint visszajönnek, megrendezik a nyilvános kivégzésemet. - Á, mindegy, így is, úgy is halott vagyok, ha Mokkán múlik... - vontam meg a vállam, majd visszatértem a terembe. Bedugtam az egyik szabad lyukba, majd elkezdtem főzni a kávét olyan tempóban, ahogy Liz itta. Nem volt egyszerű dolgom, de az évek, meg a tapasztalat. Mindemellett próbáltam csendben maradni és olyan varázslategyüttesen gondolkozni, ami magától megcsinálja a kávét minden 15. másodpercben.
Léonard Harman

Témanyitás by Sponsored content

Sponsored content

4 / 12 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére

- Similar topics