Tiltott Rengeteg

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Tiltott Rengeteg

Témanyitás by Odelle Friedrich on Pént. Jan. 19, 2018 8:39 pm

Éreztem, ahogy az arcomat elönti a forróság, de nem törődtem vele. A nyolc mérföld terepfutás után még szükségesnek éreztem egy kis erősítést is, így makacsul nekiláttam a fekvőtámaszoknak. Már rég nem törődtem a körülményekkel: orrom kis híján beleütközött a puha avarban minden leereszkedésnél. Harminc után váltottam és megpillantva egy alkalmas, karvastagságú ágat egy közeli tölgyfán, felugorva megkapaszkodtam benne és lezártam az edzésemet tizenöt húzódzkodással. Lehuppantam, kifújtam az arcomból a belelógó hajtincseket, megigazítottam a homlokpántomat és nekiláttam nyújtani, közben igyekeztem fokozatosan hazafelé haladni. Hazafelé? Na jó, ez azért túlzás, szóval a Kotorék felé. Mikor a bejárathoz értem, épp a vállaim lenyújtásánal tartottam, így kissé fura pózban sétáltam be, mit sem törődve Céline-el és Shikoval, akik kijöttek egy kicsit levegőzni, illetve Céline-nek gondolom a cigi volt a fontosabb, mint a friss levegő.
Odelle Friedrich

Hozzászólások száma : 19

Felhasználó profiljának megtekintése

Vissza az elejére Go down

Témanyitás by Anthony Lewis on Szomb. Jan. 13, 2018 11:21 pm

-Ó, hogy Merlin rúgott volna tökön! -kiáltottam fel teljesen letaglózva. -A pálcám! Hol a francban van a pálcám? -nem sokszor fordult még elő, de legrosszabb rémálmaim egyike tűnt megvalósultnak. Vagy nyolcadszorra tapogattam át az összes zsebemet és ruhaujjamat. -Valahol elhagytam útközben. -A többiek megütközve néztek rám egy pillanatig, bár Matt arcán véltem felfedezni egy pillanat erejéig a már megint, csak a szokásos -unott tekintetét, de egyszerre realizálódott mindhármunkban, hogy este tizenegy körül lehet, és pálca ide vagy oda, igencsak meggondolandó, hogy visszaforduljunk-e.
-Tudjátok mit? Floyd majd megkeresi. Floyd! Pálca! Ke...
-Állj-állj, állj! -Matt a vadul nekilóduló farkas farka után kapott, de a hirtelen bizonytalanság hatására végülis megállt magától. -Ne küldd be. Emlékezz csak, hogy hogy felzaklatta az a random francia csaj. Valami nem stimmel ebben az erdőben. Inkább holnap reggel, mihelyst világos lesz, visszajövünk. Egyébként haza is kéne találnunk, ami nem fél perc lesz. -tette hozzá bölcsen.
Anthony Lewis
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 116

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 11:08 pm

- De - vetettem oda kelletlenül. - Akkor majd holnap visszaviszem neki - tekintettem részemről lezártnak a szerintem feleslegesen túltárgyalt témát, majd tovább haladtam a főhadiszállás felé.
Céline Lepetit

Hozzászólások száma : 58

Témanyitás by Miles Erhard on Szomb. Jan. 13, 2018 11:04 pm

A szokásos, diszkrét és gyakorlott mozdulatokkal húztam végig az ujjaimat a pálcán, és centiről centrie egyre több minden vázolódott fel bennem a használójával kapcsolatban.
-Mahagóni, éppen tíz hüvelyk, sárkányszívizomhúr. Rugalmatlan, de suhogós, elöl a súlypont... -mormogtam. -Ez valami nagyszájú pojácáé lehet. Nem volt a lófráló alakok között ilyesmi? -villantotam rá a tekintetem, hátha kiderül, hogy tényleg közülük hagyta el valaki, eléggé balek módon.
Miles Erhard

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 10:59 pm

- Mondom, a földön találtam - masszíroztam idegesen a halántékomat, és egy nagyobb adag füstöt tüdőztem le, hogy még legyen elég erőm a mondandóm második feléhez.
Miles-nak nem csak a gondolatai, hanem maga az egyénisége is végzetesen fárasztó volt.
- Csak három Trimágus bajnok kószált erre, de semmi komoly nem történt, kentaurokkal akartak találkozni. Ha ennyire tudni szeretnéd - vetettem oda, kiszedve egy halott falevelet a hajamból.
Céline Lepetit

Témanyitás by Miles Erhard on Szomb. Jan. 13, 2018 10:53 pm

-Na, hé. Egy pálca nem egy olyan dolog, amit csak úgy elszedsz valakitől, aztán átpasszolod másnak, hogy tegyen vele, amit akar. Honnét van? -kérdeztem rosszallóan, mert a stílusát továbbra sem volt hajlandó megváltoztatni. -Kint jártál az erődben, igaz? Valakik errefelé szimatolgattak?
Miles Erhard

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 10:48 pm

Némán az égre emeltem a szemem, és minden erőmmel igyekeztem eltűnni a helyszínről. Nem sikerült.
- Fogalmam sincs, találtam. Megtarthatod - dobtam oda neki a pálcát, remélve, hogy így már békén hagy.
Céline Lepetit

Témanyitás by Miles Erhard on Szomb. Jan. 13, 2018 10:43 pm

A flegmaságából egy grammnyit sem vett vissza, ezért egy utolsó, most már tényleg bántó és/vagy elgondolkodtató lezáró megjegyzést kezdtem megfogalmazni, mikor a cigi után kutató lány zsebéből egy pálca vége bukkant elő. Bár nem sokat tudok róla, de az ő pálcáját már megismerem, így ez csakis valaki másé lehet.
-Hát ez meg? -mutattam rá.
Miles Erhard

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 10:25 pm

Megfojthatom?
Nem, mert Vincent-nek még szüksége van rá.
Vincent kinyalhatja a...

De azért nem fojtottam meg. Életem legnehezebb döntése volt.
- A Nagypapi legjobb tudomásom szerint a főhadiszálláson tartózkodik a nap huszonnégy órájában, Vele bármikor tudsz beszélni. Vincent pedig holnap este hív, akkor majd megemlítem Neki a problémádat, de egyébként pár héten belül itt lesz, akkor pedig megígérte, hogy mindenkivel ismerteti a tervet, illetve a helyzetét a tervben - daráltam unottan, miközben rágyújtottam még egy cigarettára, mert a beszélgetés és Miles pokolian forró gondolatai kezdték ismét megtépázni az idegeimet.
Céline Lepetit

Témanyitás by Miles Erhard on Szomb. Jan. 13, 2018 10:18 pm

-Igen, ez mind szép és jó, csak hogy számunkra teljes mértékben elérhetetlen mindegyik nevezett személy már jó ideje. Nem tudom hova szívódtak fel, de mindegyiküknek már régóta el kellett volna mondnaia, hogy mik a legújabb fejlemények, meg úgy mégis mi a jó franc terveik vannak velünk. És érzem, hogy utálsz minket, de egy elvileg esélyegyenlőségért szerveződött közösségben nem kéne ennyire leereszkedően és undorodva kezelni minket. Szerintem nem fog leesni a karikagyűrű az ujjadról, ha megemlíted Vincentnek, mert rád még talán oda is figyel. -tettem hozzá, mivel eszembe jutott, hogy mikor felvett ebbe a csürhébe, az adataim beregisztrálásakor is olyan szórakozott volt, hogy majdnem beírt kviblinek. Így aztán nem sokat várok tőle, azt főleg nem, hogy az én reklamációmra érdeklődést nyilvánítana.
Miles Erhard

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 10:07 pm

- Megértem, de ezen én nem tudok változtatni, ne haragudj - néztem unottan a vérfarkas arcába, és minden erőmmel arra koncentráltam, hogy ne sétáljak el egy szó nélkül. - Beszélj a Nagypapival vagy Vincent-tel, ha ennyire rosszul érzed magad, ők talán tudnak segíteni - kerültem ki, és zsebre dugott kézzel, lehajtott fejjel folytattam az utat a főhadiszállás felé.
Már csak Max-szel kellett egyeztetnem, aztán mehettem vissza a Beauxbatons-ba. A visszafelé vezető út pedig szerencsére vérfarkas-mentes lesz. Már alig várom.
Céline Lepetit

Témanyitás by Miles Erhard on Szomb. Jan. 13, 2018 9:58 pm

Mivel megelégeltem, hogy megint nincs meleg víz a fürdőben, amit egyébként is vagy nyolc másik férfivel kell megosztanom, mint valami börtönben, kissé zaklatottan közeledtem Céline felé, nem törődve a hirtelen rám törő további tennivalók gondolatával. Minek is pattogok, hogy csomó dolgom van? Itt esz a fene egész nap, de azért egy jó forró zuhanyt hadd vegyek már!
-Elegem van, Céline, hogy egyrészt mindig elterelődnek a gondolataim valamiért, mikor feléd közelítek, másrészt meg a körülmények kezdenek már botrányossá válni! Még meleg víz sincs, meg nyolc idióta horkolását kell hallgatnom tizedik napja, mert teljességgel leszarjátok az elszállásolásunkat. Nem erről volt szó, mikor csatlakoztam ebbe a bagázsba! -fejeztem be a kifakadásomat.
Miles Erhard

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 9:45 pm

Vagy húsz szállal és nagyjából tíz kilométerrel később már elég felkészültnek éreztem magam ahhoz, hogy visszatérjek a főhadiszállásra, és lehetőleg egy kisebb ideg-összeroppanás nélkül haladjak át a vakarékokkal töltött termeken. A főhadiszállást megközelítve azonban sikerült belefutnom az egyik legkiállhatatlanabb példányba. Természetesen. Ilyen az én szerencsém.
Röviden felhorkantam, amikor éreztem, hogy Miles közeledik felém, és igyekeztem úgy manipulálni a gondolatait, hogy még véletlenül se az én irányomba jöjjön.
Céline Lepetit

Témanyitás by Nomusa Adeyemi on Szomb. Jan. 13, 2018 9:35 pm

- Nem, nem igazán emlékszem rá a korábbi próbákról - ráncoltam össze a szemöldököm, és elgondolkodva néztem Anthony havaskék szemébe. - De farkas testvérem valóban nem érzi magát túl jól a közelében - guggoltam le, hogy megsimogassam az állatot, aki még mindig megfeszített izmokkal, meredten állt, vicsorogva nézve a lány után.
Vajon mi lehet benne, amiért ennyire nem képes elviselni a közelségét? Valami olyasmit érez, amit mi nem?
Nomusa Adeyemi
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 114

Témanyitás by Matt Hunter on Szomb. Jan. 13, 2018 9:21 pm

Mint fájdalomcsillapító és nyugtató, tényleg elképzelhető, hogy segíteni fog a tanárának, de miért nem kér Madam Pomfreytől egy kivonatot? -futott át az agyamon, de szegény csaj eléggé ideges volt a váratlan találkozótól.
-Hát jó, de csak óvatosan velük! -nem bírtam megállni, hogy legalább a veszedelmességére ne figyelmeztessem, de hetedéves létére csak megmaradt benne ennyi a gyógynövénytanból. Tony a háttérbe húzódott és vállvonogatva diskurált Nomuval, francia lányt pedig elnyelte a fák sűrűje.
Matt Hunter
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Hozzászólások száma : 73

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 9:01 pm

Te jó ég, lehetne ez a helyzet még ennél is fárasztóbb? Mibe kevertem magam...?
- Mandragórát. De nem kell fáradnotok, találok majd - legyintettem, miközben csak azon járt az agyam, hogy minél előbb szabadulhassak, mert a fejemnek kellett már egy kis jóindulatú kékes-lilás füst, hogy megnyugodjon.
Céline Lepetit

Témanyitás by Matt Hunter on Szomb. Jan. 13, 2018 8:55 pm

-Aha. És milyen növényt keresel? Hátha találunk a környéken, akkor szívesen szedünk. -ajánlottam fel, a furcsállásom pedig valahogy elpárolgott. Végül is, miért ne választhatná más nem idevalósi bajnok pont a ma estét arra, hogy körülnézzen? És netán tényleg gyógynövénygyűjtésre használja a mindenféle mágikus gizgazban valóban bővelkedő területet.
Matt Hunter
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 8:51 pm

- Gyógynövényt gyűjtök. Madame Maxime nem érzi túl jól magát - mondtam el teljesen monoton hangon az első dolgot, ami az eszembe jutott, de mivel nem hathattam túl meggyőzően, és láttam, hogy kicsit összezavarodnak, és gyanakodni kezdenek, meg kellett piszkálnom a gondolataikat, és megragadva a három gondolatfonalat egyszerre, azt sugalltam nekik, hogy hisznek nekem.
Nomusa félrebillentett fejjel, tiszta tekintettel nézett rám, a gondolataiból pedig egyáltalán nem olvastam ki semmilyen gyanúsító magatartást. Kis naiv. Matt a szokásos sterilfehér őszinteséggel a szemében fürkészett, Anthony villám-gondolatai pedig gyorsabban csapkodtak ide-oda, mint eddig. Talán tényleg lehetséges, hogy csak kentaurokat jöttek nézni. Ebben az esetben ez az egész teljességgel felesleges volt, és csak újabb gondot kreáltam magamnak. Gratulálok, Céline.
- Akkor nem is zavarok tovább. Izgalmas... kutatást - biccentettem feléjük, és elfordultam a kis csapattól.
Céline Lepetit

Témanyitás by Anthony Lewis on Szomb. Jan. 13, 2018 8:44 pm

-Mi csak mászkálgatunk és természettudományos ismereteinket bővítjük. -közöltem a meglepettségtől tényleg totál őszintén az egyik francia bajnoklánynak, akit még talán sosem láttam tíz méternél közelebbről. Max ha párbajoztam vele a távolságkorlátos bogyókban az első próbán. -De mi is megkérdeznénk ugyanezt tőled. - tettem hozzá felvont szemöldökkel. Közben ezerrel azon pörgött az agyam, hogy miért pont vele találkoztunk itt és most, és mit érez rajta Floyd amiért ilyen feszült lett?
Anthony Lewis
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Céline Lepetit on Szomb. Jan. 13, 2018 8:35 pm

Ha Vincent itt lenne, mit kérne, mit tegyek?
Minden bizonnyal maga rontana a bajnokok közé, és miközben egy hatalmas jelenetet rendezne arról, hogy mérges gombák akadtak a cipője csatjába, és nem tudja őket kiszedni, arra utasítana, hogy fürkésszem ki a gondolataikat.
És most itt van Vincent, hogy jelenetet csináljon?
Nem, sajnos nem.
Akkor, mi a teendő?
Cseszd meg!

Igen, ha gondolatolvasó vagy, egy kis idő múlva megszokod, hogy többen vannak a fejedben, és készítesz magadból vagy három személyt, hogy legyen kivel beszélgetned akkor is, ha mások nincsenek a környéken. Fura, tudom. De ezen már azt hiszem, nem lehet változtatni. Na, nem mintha akarnék.
- Ti meg mit kerestek itt az erdőben? - léptem ki egy elnyomott, lemondó sóhajjal, és kifejezetten unottan egy fa mögül, és ahogy a farkas rám vicsorgott, a három bajnok pedig megütközve meredt rám, szinte láttam Vincent lebiggyedt ajkát és lemondó sóhaját.
Lidércke, ez volt eddig a legelfogadhatatlanabb alakítás, amit valaha láttam tőled! Borzasztó színész vagy! rázta meg szomorúan a fejét Vincent, én pedig gondolatban kinyújtottam rá a nyelvem.
Céline Lepetit

Témanyitás by Anthony Lewis on Pént. Jan. 12, 2018 10:35 pm

-Na, most mi legyen? -váltottam át ösztönösen suttogásra, kissé félve meredve Floydra, akit már sokféleképpen láttam, de ilyen elszánt és ellenséges morgással figyelni még nem.
-Ha valami állat lenne, nem csinálna ekkora ügyet, mert vagy a farkát behúzva elterelne minket innét, ha túl nagy és veszélyes lenne, ha meg legyőzhető, akkor büszkén és teátrálisan rárontana az illetőre. -vázoltam fel az álatalam ismert opciókat. Már jópár éve együtt éljük át az összes kalandunkat, így hát úgy olvastam minden rezdüléséből, mint egy nyitott könyvből. De ilyet... ilyet csak akkor csinál, ha tényleg gáz van. -Igazándiból menjünk még egy kicsit előrébb, különben sosem tudjuk meg, mi van. De ha Floyd úgy érzi, hogy egy tapodtat sem tovább, akkor fordulunk vissza. -javasoltam, bátortalanul lépve párat. A farkas immár felborzolt szőrrel szimatolt a levegőbe és éppolyan bizonytalanul sétált előrébb, mint mi. Attól tartok, olyasvalamit vagy valakit fedezett fel, aki még számára is ismeretlen.
Anthony Lewis
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Céline Lepetit on Pént. Jan. 12, 2018 10:23 pm

Amikor a három gondolategység-forrás egy kilométeres körzetébe kerültem, már pontosan el tudtam különíteni, melyikőjük mit gondol, ötszáz méter múlva pedig már azt is meg tudtam állapítani, hogy Anthony-val, Nomusával és Matt-tel volt dolgom; három Trimágus bajnokkal. Egyszerű volt kikövetkeztetni, mivel az afrikai lány gondolatai csillagképekbe rendeződtek, és olyan könnyű volt olvasni bennük, mintha egy parttalan, nyílt sivatagban jártam volna, ami tálcán kínálja titkait. Anthony gondolatai zavarosabbak voltak, ide-oda cikáztak, akár a haragos villámok, és volt néhány masszív kőajtó az agyában, amit nem tudtam felfeszíteni, hogy megnézzem, mi van mögötte. Matt gondolatai pedig egyenesek, őszinték és sterilek voltak, mint egy orvosi tű, és csupa ragyogó, vakító, fárasztó fehér töltötte ki a köztük lévő űrt.
Egyenként is elképesztően kimerítőek voltak, nem hogy hárman egyszerre. Ahogy közeledtem feléjük, felvettem gondolataik fonalát, és gyanús jelek után kutattam, de nem találtam semmit, csak egy éjszakai kaland ígéretét.
Ó... Csak nem... Anthony kis vakarcsa felfigyelt rám. Unottan sóhajtottam egyet, majd az egyik kékre festett hajtincsemet az ujjam köré csavarva, azon tűnődtem, megéri-e nekem, hogy közelebb menjek, és beszélgetésbe elegyedjek Miss Kötelességtudattal, Mr Megtestesültőszinteséggel és Mr Lázadópukkanccsal.
Céline Lepetit

Témanyitás by Anthony Lewis on Pént. Jan. 12, 2018 10:11 pm

Még szerencse, hogy a holdfény segítségünkre volt, máskülönben koromsötétben kellett volna botorkálnunk, a Tiltott Rengeteg pedig nem az a hely, ahol az ember szívesen mászkál világító pálcával. Floyd fénylő fehér foltként vágta az utat előttünk, orrát a földnek szegezve. De hirtelen megtorpant, tanácstalanul a levegőbe emelte az egyik mellső mancsát, és alig hallhatóan morogni kezdett. Lélegzetvisszafojtva fékeztünk le mi is. Ajkamba harapva hallgatóztam, de nem tudtam rájönni, mire figyelt fel a farkas. Leguggoltam hozzá, és nyugtatóan megpaskoltam a marját, de nem volt sok hatással rá.
-Mit érzel, haver? -suttogtam a fülébe bizonytalanul, de az összeszűkült borostyánsárga szempárból csak kétkedést és erős koncentrálást tudtam kivenni.
Anthony Lewis
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Céline Lepetit on Pént. Jan. 12, 2018 10:01 pm

Miután Max és a Nagypapi kizavartak a főhadiszállásról, mert nem voltak hajlandóak tolerálni a cigarettafüstöt, úgy határoztam, egy hosszabb körtúrára indulok. Ezt a döntésemet azért is hoztam meg, mert a farkaskölykök gondolatainak intenzitása olyan magas volt, hogy csupán negyed óra elég volt a közelükben ahhoz, hogy elszívják minden energiámat, és már igencsak a végemet jártam abban a kotorékban, ahová annyi kis szőrgombócot hordtak össze.
A Vincent által kifejlesztett cigaretta kékes-lilás füstjével azonban jótékony tompaság kúszott fel az agyamba, és a füstfelhők valamelyest megnyugtatták kifáradt idegeimet. Nem is figyeltem, hová lépek, fekete bakancsommal halott leveleken és nedves ködfoltokon tapostam, miközben az egyenletes légzésre koncentráltam, és az egyik szálat szívtam el a másik után.
Kentaurok! Vajon milyenek lehetnek élőben? suhant át hirtelen az agyamon egy gondolatfoszlány, ami nem tőlem származott, én pedig fáradtan és beletörődően felsóhajtottam. Úgy tűnik, már az erdőben sem lehet nyugta a gondolatolvasónak.
De vajon miért keres... három?... igen, úgy tűnik, három gondolategységet tudok elkülöníteni... három diák a Rengetegben kentaurokat ilyen későn?
Ami azt illeti, engem teljességgel hidegen hagyott volna pár könnyelmű bolond öngyilkossági kísérlete, de Vincent arra kért, hogy bármilyen gyanús eseményről számoljak be neki. Így aztán, kénytelen-kelletlen, eltapostam a legutoljára elszívott cigarettát, és megszaporázva lépteimet, a gondolatfoszlányok nyomába eredtem.
Lehetne ez a világ még ennél is fárasztóbb?
Céline Lepetit

Témanyitás by Matt Hunter on Pént. Jan. 12, 2018 9:43 pm

-Hát, igen, végül is igazad van. -dünnyögtem elgondolkodva. -Konkrét kérdésem nincs, de... Tudod mit, Tony? Ha van valami ötleted, hogy hogyan kezdeményeznél társalgást egy kentaurral, kérlek ne titkold tovább! Te olyan jó vagy az ilyenekben! -mutattam rá hirtelen, aki totál megrökönyödve nézett rám. Persze nem komolyan mondtam, és tudtam, hogy a Legendás állatok-órák nagy részét békésen átaludta, így csak valószínűleg egy homályos képe van ezekről a lényekről, hogy félig lovak, félig meg emberek.
-Tudjátok mit, ha már itt vagyunk, menjünk, aztán kiderül mi lesz. Úgyis ők fogják először megkérdezni, hogy mit keresünk mi itt. Mi meg őszintén megmondjuk, aztán kész, ha meg mégsem tetszene nekik, vagy megzavartuk őket valamiben, diszkréten bocsánatot kérünk és távozunk. -állt elő végül Tony a legkézenfekvőbb ötlettel. Kissé feszengve bólintottam rá, és indultunk.
Matt Hunter
Trimágus Tusa Bajnok
Trimágus Tusa Bajnok

Témanyitás by Ajánlott tartalom

Ajánlott tartalom

6 / 7 oldal Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Vissza az elejére